Popüler analist VC radarındaki 5 altcoine dikkat çekti

  Coin Bureau sunucusu ve tanınan kripto para analisti olan Guy, risk sermayedarlarının yatırım yaptığı altcoinlere dikkat çekti. Guy, bu yatırımların ilgili altcoinlerde yükseliş potansiyelinin net bir işareti olduğunu düşünüyor.

  Kripto para piyasaları Mayıs ayında girdiği virajı hala dönemedi. Haziran ayı geride kaldı ve Temmuz ayı da büyük umutlarla başladı ancak hala piyasalarda net bir toparlanma görülmedi. Bitcoin’in (BTC), piyasaların yönünü tayin ettiği düşünüldüğünde, bu durum şu sıralar şaşırtıcı değil. Ancak yine de bu gibi zamanlarda bazı altcoinler piyasanın tersine hareket edebiliyor ya da geleceğe yönelik umut veren grafikler çizebiliyor. Piyasaların ünlü analistlerinden ve Coin Bureau’nun sunucusu olan Guy, bu ihtimali barındıran altcoinlere dikkat çekiyor.

  Guy’ın Amiral Gemisi: Solana (SOL)

  Guy, söz konusu olasılıkları gündeme getirirken risk sermayedarlarının sahip oldukları ya da olmaya çalıştıkları altcoinlere dikkat çekiyor. Bu kapsamda Guy, dikkat çektiği altcoinler listesini 2021 başından bu yana girişim sermayesi (VC) şirketlerinin fon akıttığı projeler ile oluşturuyor. Guy söz konusu listede ilk sırayı ise Solana’ya (SOL) ayırıyor. Konuya ilişkin olarak Guy’ın açıklamaları şöyle:

  “VC’ler halihazırda çalışmakta olan kripto para birimine yoğun şekilde yatırım yaptığında, o projenin ciddi bir uzun vadeli potansiyele sahip olduğunu ve sadece spekülatif kısa vadeli bir yatırım olmadığını gösteriyor. Burada ilk etapta Solana var.”

  Youtube’da 1,2 milyon abonesi bulunan Guy, çeşitli zaman aralıklarında Solana’ya 500 milyon dolardan fazla yatırım yapıldığını dile getirdi. Guy, bu para akşının net bir “yükseliş sinyali” olduğunu düşünüyor.

  Dapper Labs ve Chia Ağı (XCH)

  Guy, listesinde ikinci olarak NBA Top Shot’ın sahibi olan Dapper Labs’e yer veriyor. Guy, Dapper’ın 5 aydan daha kısa bir sürede artan Top Shot heyecanı ile 300 milyon dolardan fazla VC yatırımı aldığını dile getirdi. Guy daha sonrasında ise listesine Mayıs ayında 60 milyon dolarlık yatırım alan Chia Ağı’nı (XCH) ekliyor.

  Algorand (ALGO) ve Kusama

  Ünlü analistin listesinde son iki sırada ise Proof of stake blok zinciri Algorand (ALGO) ve çok zincirli platform Kusama yer alıyor. Guy, ALGO’nun Haziran ayında 100 milyon dolar topladığını belirtirken, Kusama’nın da kardeş platformu Polkadot ile birlikte 30 milyon dolar topladığını söylüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle