Analist, dev bankanın BTC hamlesini yorumladı

  Dünyanın en büyük bankalarından olan Goldman Sachs, yüksek profilli müşterileri için Bitcoin (BTC) hizmetini başlattığını duyurdu. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, bu hamlenin detaylarına değindi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, kripto para dünyasının önemli isimleri de açıklamalarına devam ediyor. BTC hakkında konuşan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, katıldığı yayında dikkat çekici ifadeler kullandı. CNBC kanalına konuk olan ünlü isim son dönemde büyük ses getiren Goldman Sachs’ın BTC kararından bahsetti.

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği Novogratz, Bitcoin piyasasını olumlu etkileyen gelişmelere şu şekilde değindi: “Bitcoin’in öncelikle altınla aynı piyasa değerine ardından altından daha yüksek bir piyasa değerine sahip olacağını düşünüyorum. Bitcoin’e yönelik benimseme tahmin ettiğimden daha hızlı gerçekleşiyor.”

  Dev Banka Bitcoin İşlemlerini Başlattı

  Bankacılık dünyasının köklü isimlerinden Goldman Sachs, 3 milyondan fazla yüksek profilli müşterisine BTC ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapma imkanı sunacak. Dev bankanın son hamlesi kripto para basınında da geniş yankı buldu. Bankanın ilk etapta 25 milyon dolardan fazla varlığı buluna müşterilerine bu hizmeti sunacağını açıkladı.

  Kripto para topluluğunun tanıdığı isimlerden Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, bu gelişmeyi çok olumlu olacak şekilde yorumladı. BTC benimsenmesinin hızla arttığını söyleyen ünlü isim, dev bankanın bu hamlesinden sonra Bitcoin’e olan kurumsal ilginin de artacağını belirtti. Geçen yıl bankanın BTC hakkında farklı düşünmesine rağmen bu sene kripto para işlemlerine başlaması dikkatlerden kaçmadı.

  Bitcoin’e Olan İlgi Artıyor

  Goldman Sachs hamlesinin doğru olduğunu söyleyen Novogratz, “Bu gemiye binmek için iyi bir zamandayız.” diyerek Bitcoin yatırımlarının artacağını kaydetti :

  İnsanların sisteme bu kadar hızlı girmesi beni şok ediyor. Bunun bir varlık sınıfı olduğuna karar verdiğinizde uzun (long pozsiyon) değilseniz kısasınız (short pozisyon) demektir.” Dev banka, müşterilerinden gelen kripto para yatırımı taleplerine kayıtsız kalmayarak bu hizmeti başlatıp diğer köklü bankalara da örnek oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle