Ünlü analist: 2023’te BTC ve ETH rezerv varlık olabilir

  Kripto para yatırımcıları, beklentilerden daha kötü geçen 2022 yılından sonra gözlerini 2023’teki olasılıklara çevirdi. Cumberland ekibinden Steven Goulden, 2023 yılına ilişkin beklenti ve favori kripto parasını açıkladı…

  Kripto para piyasasında konsolidasyon süreci devam ederken, yatırımcılar şimdiden 2023 yılında yaşanabilecek ihtimallere odaklandı. Cumberland ekibinden ünlü analist Steven Goulden, 2023 yılında kripto paralar adına ümitli olduğunu söyledi. Kripto şirketinin tecrübeli ismi, gelecek yılda sektöre hakim olan 4 konu üzerinde durdu. 

  Yılın Gözden Geçirilmesi isimli bir rapor yayımlayan Cumberland analisti, gelecek 6 ile 24 ay içinde NFT’lerin bir markanın fikri mülkiyetini tokenize etmek için başvuracağı bir yöntem olabileceğini söyledi. Bununla birlikte gerçekleşmesi muhtemel diğer 3 olayı şu şekilde sıraladı: “Web3 uygulamaları ve oyunlarının gerçekten popüler hale gelmesi ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) bir ulusun rezerv varlığı olarak daha yaygın bir şekilde kullanılması.”

  Rusya Öncülüğünde Rezerv Varlık Olabilirler

  Kripto yatırımcılarının dikkatini çeken açıklamalar yapan Steven Goulden, BTC ve ETH için Rusya’nın Ukrayna’yı işgalden sonra maruz kaldığı yaptırımlara dikkat çekti. Rus rezerv varlıklarına el konulduğunu hatırlatan analist, özellikle ihracatçı ülkeler tarafından fazla rezervi olmayan ülkelerin devlet tahvillerine yatırım talebinin olduğunu belirtti. 

  Doların tarihi zirvelere yaklaştığı dönemde meydana gelen gelişmeleri yorumlayan Goulden şunları söyledi: “İhracatçı ülkeler de artık kendi para birimlerini USD karşısında düşürmek için ABD hazine bonoları satın almakla daha az ilgileniyorlar. BTC veya ETH’ye küçük bir merkez bankası tahsisi bile önemli olacaktır ve muhtemelen diğer ihracatçı devletlerin de aynı şeyi yapmasına yol açacaktır.”

  NFT Sektörü Hız Kazanacak

  NFT dünyasında yaşanan patlamanın sadece sanat alanıyla sınırlı kaldığını söyleyen analist, firmaların fikri mülkiyet hakkında NFT kullanacaklarını öngördü: “NBA Topshots, önemli ölçüde ilgi toplayan ilk projelerden biriydi ve sonunda benzer projelere kapı açtı, ancak çoğalma burada durmadı. Benzer şekilde, Nike NFT ve fiziksel ayakkabı gibi konularda yüksek profilli tasarımcılarla çalışarak buraya büyük yatırımlar yaptı.” Dev firmaların bu alanda attığı adımları örnek gösteren Goulden, şirketlerden gelen taleple birlikte ikinci NFT rallisi başlayacağını söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle