Kripto Para

Binance için söylentiler artıyor… Borsa iflas mı ediyor?

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerindeki kara bulutlar dağılmıyor! Kullanıcılardan gelen varlık çekme sorunları ardından bazı raporlar spekülasyonu artırdı. Artan söylentiler sonrası Binance için “iflas” söylentileri güç kazanıyor!

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance için yolun sonuna mı gelindi? Yasal ve düzenleyici bir fırtınanın ortasında kendisini bulan borsa mücadeleyi sürdürürken, bazı iddialar olası iflas söylentilerine yönelik seslerin yükselmesine yol açtı. Söylentiler ise oldukça büyük! İddialara göre borsa kullanıcıları, Binance’tan varlık çekmekte zorluk yaşıyorlar.

  Binance'ta Para Çekme Problemi Yaşanıyor

  Kripto topluluğunun önde gelen isimlerinden olan Napgone isimli bir X (Twitter) kullanıcısı, geçtiğimiz Pazar günü yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti. Büyük kripto varlıkları olan müşterilerin borsadan para çekmekte zorluk yaşadıklarını söyleyen Napgone, bu durumun 13 Eylül tarihinden itibaren yaşandığını iddia etti!

  Telegram’a ait ekran görüntüsü paylaşarak iddialarını destekleyen Nagone’u takip eden birkaç dakika içinde, Solidity geliştiricisi olduğunu iddia eden Dom isimli bir Twitter kullanıcısı daha benzer bir senaryodan bahsetti. Dom, Binance’in kripto varlıkların geri çekimine izin vermediğini söyledi ve Napgone tarafından verilen bilgileri doğruladı!

  "Çok Geç Olmadan Platformdan Çıkın"

  Bu iki iddia ile birlikte iflas söylentileri alevlenirken, tweet’lere yanıt veren Parrot Capital, müşterilerine Binance’in tıpkı FTX gibi çökeceğini söyleyerek, “Çok geç olmadan platformdan çıkın” mesajı paylaştı. Bu mesaj da ortalığı karıştırırken, Cinneamhain Ventures Ortağı Adam Cochran tarafından da Binance’ta çatlakların ortaya çıkmaya başladığı değerlendirmesi de piyasanın korkularını artırdı.

  Bazı kullanıcılar ise söylentilerin aksine para çekme işlemlerini başarı ile gerçekleştirdiklerini söylüyorlar. Konu ile ilgili henüz Binance kanadından bir açıklama gelmese de Binance’in bugün Amerika Birleşik Devletleri (ABD) düzenleyicisi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile TSİ 22.00’de davası bulunuyor.

  Para Çekme Problemi Neden Önemli?

  Pek çok kullanıcının iddia ettiği para çekme işlemlerinde yaşanan problemler bir kripto para borsası için büyük bir soruna yol açabilir. Para çekme sorunları geçtiğimiz birkaç yılda gördüğümüz gibi genellikle bir şirketin iflasına işaret ediyor. Eğer Binance’ta para çekme işlemleri yaşandığı doğru ise bu durum yatırımcılar için büyük bir risk teşkil ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle