Kripto Para

Satışa neden olan BTC balina verileri hatalı

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı on-chain uzmanı Willy Woo, son analizinde Bitcoin piyasa düzeltmesinin nedenlerine değindi. Popüler analiste göre, Bitcoin balinalarının satış yaptığını gösteren veriler hatalı…

  Popüler analist Willy Woo, sosyal medya hesabından Bitcoin (BTC) fiyatındaki son düşüşe yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Woo, fiyattaki çöküşün Gemini kripto para borsasındaki 1.1 milyar dolarlık Bitcoin hareketi ile ilgili yanıltıcı verilerden kaynaklandığını iddia etti. Sahte veriler sebebi ile Bitcoin piyasasında satış algısı yaratıldığını söyleyen analist, Bitcoin yatırımcılarına önemli uyarılarda bulundu. 

  Bitcoin Piyasaları Sahte Verilerle Satılıyor

  Başarılı Bitcoin tahminleri ile adından sık sık söz ettiren Willy Woo, son paylaşımında BTC fiyatındaki çöküşe değindi. Gemini kripto para borsasındaki Bitcoin balina hareketleri hakkında yanıltıcı bilgilerin ortaya çıktığını ve bunun da Bitcoin fiyatını olumsuz etkilediğini söyledi. Woo, Glassnode şirketinin milyarlarca dolar değerinde Bitcoin içeren işlemlerinin zaten Gemini’nin cüzdanlarında yapıldığını aktardı. 

  Willy Woo, kripto para borsalarında yaşanan hareketlilik hakkında şunları söyledi: “Gemini’ye 1 milyar dolarlık BTC aktığını söyleyen sahte veriler sebebiyle piyasalar satılıyor. Son 30 günde 2. kez oldu. Grafik, kaldıraç pozisyonları, yatırımcıları satış yaptıkça tasfiye ediliyor. Sahte girişlerin zamanlaması 28 bin ve 18 bin BTC.” Analistin bu açıklamaları kripto para topluluğu tarafından büyük ilgi gördü. 

  Balina Satışını Gösteren Veriler Hatalı

  Kripto para camiasında yakından takip edilen BTC balinalarının satış yaptığına yönelik verilerin gerçeği yansıtmadığını belirten Woo’nun açıklamaları yatırımcıların dikkatini çekti. Bu verilere göre 1.1 milyar dolar değerinde 19 binden fazla Bitcoin’in Gemini borsasına geçtiği açıklanmıştı. Willy Woo, BTC veri analiz şirketi Crypto Quant tarafından yayınlanan bu verilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

  Perakende Bitcoin yatırımcısını piyasada görülen bu tür hatalı verilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran ünlü analist şunları aktardı: “Crypto Quant veri hatası tartışması… Bir balina piyasalara boşaltmak için Gemini’ye 18 bin BTC mi gönderdi? Yoksa bir veri hatası mıydı? Bu uyarı, 28 bin 300 yatırımcıya gönderildi. Spekülatörler dakikalar sonra sattı.” Analist son olarak Gemini kripto para borsasının 1 milyar dolarlık Bitcoin siparişini karşılayacak kapasiteye sahip olmadığına dikkat çekti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle