Bitcoin ve Altının durumunu Bloomberg uzmanı analiz etti

  Bloomberg ekibinden piyasa uzmanı Mike McGlone, yeni bir rapor yayınladı. Uzman hem Bitcoin (BTC) hem de altın fiyatlarındaki kısa ve uzun vadedeki değişimleri analiz ederek Bitcoin’de yükseliş beklediğini söyledi…

  Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yeni yayınlanan raporunda Bitcoin ve altın fiyatları hakkında analizlerde bulundu. BTC fiyatı ocak ayı başında 42 bin dolar ile rekor tazeledikten sonra 30 bin dolar seviyesinin de altına gelen sert bir düzeltme yaşadı. Ancak Bitcoin boğaları, 30 bin dolar barajını korumayı başararak yönün yeniden yukarıya çevrilmesini sağladı. 

  Bitcoin fiyatı bu seviyeden aldığı destekle tekrar 38 bin dolar seviyelerine tırmandı. Ünlü piyasa uzmanı Mike McGlone, BTC’nin 30 bin dolar seviyesinde çok güçlü bir destek oluşturduğuna dikkat çekti. Giderek artan kurumsal yatırımların ve Bitcoin’in rezerv varlık olarak altından rol çalmaya başlamasının BTC fiyatında 50 bin doları getirebileceğini söyledi. 

  “Bitcoin Rezerv Varlık Haline Gelebilir”

  Mike McGlone, raporunda dijitalleşen dünyada yatırımcıların geleneksel yatırım yöntemleri olan altından uzaklaşmaya başladıklarını vurguladı. Böyle bir ortamda Bitcoin yatırımlarının artmasını doğal kabul eden uzman, yatırımcıların portföylerinde %5’e kadar Bitcoin’e yer vermelerini tavsiye etti. 

  Popüler emtia stratejisti, Bitcoin’in direnç seviyesinin altına göre 100 kat daha yüksek olabilecek potansiyele sahip olduğunu öne sürerken şunları söyledi: “Büyük bir teknolojik aksaklık olmadığı sürece, BTC bir rezerv varlık haline gelirse, eski güvenli liman altın risk altında olacaktır.”

  “Bitcoin’in Volatilitesi Altından Düşük Olabilir”

  Bitcoin’in 2024 yılına kadar altının volatilitesine erişeceğini öne süren Bloomberg analisti, aynı zamanda BTC’nin sabit arz avantajına dikkat çekti. Altından bile daha az piyasa oynaklığına sahip olabileceğini söyleyen uzman, bunun gerçekleşmesi için Bitcoin’in olgunlaşması gerektiğini kaydetti.

  Kıdemli stratejist, son raporunda yatırımcıların altından vazgeçip yatırımlarını Bitcoin’e taşımaya devam ettikçe BTC fiyatında 50 bin dolar seviyelerinin görülebileceğini şöyle ifade etti: “BTC için 260 günlük volatilite %50 seviyelerinde ve bu da altının 1980’lerdeki piyasa oynaklığına denk geliyor. Bitcoin olgunlaşması halinde 50 bin dolara doğru yükselişini sürdürebilir”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle