Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Mart 2022

  Rusya – Ukrayna arasındaki savaş kripto para piyasası üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken Bitcoin (BTC) ve altcoinlerdeki hareketlilik takip ediliyor. BTC fiyatındaki iniş ve çıkışlar altcoin piyasasında da etkili oluyor.

  7 Mart 2022 Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük kripto para borsası Binance, Avrupa’nın en önemli ödeme ağları olarak gösterilen Single Euro Payment Area (SEPA) ve Faster Payment Services (FPS) hizmetlerini kullanarak euro ve sterlin yatırma ile çekme işlemlerini yeniden başlattı. Bu gelişme Binance kullanıcıları tarafından olumlu karşılandı.

  Dev borsa Binance ayrıca ödeme teknolojisi şirketi ve kendisinin fiat-kripto para ödeme sağlayıcısı Bifinity'yi duyurdu. Bifinity üzerinden fiat paralar ile kripto arasında oluşturacağı direkt bağlantı kurulabilecek. Böylelikle, işletmelerin kripto para benimsemesi çok kolaylaşacak. 

  Senato Finans Komitesi başkanı Ron Wyden kripto para düzenlemelerinde yeni kanunların teknolojiyi engellememesi gerektiğini söyledi. Yenilikçi tarafta olduğunu kaydeden başkanın bu açıklamaları kripto para topluluğunun desteğini kazandı. 

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, suç şüphesi bulunan kişilerle bağlantılı olduğu düşünülen 25 binden fazla adresi bloke ettiğini açıkladı. Engellenen hesaplar arasında Rusya bağlantılı hesapların ağırlıkta olması dikkatlerden kaçmadı. 

  Rus bankaları Sberbank, Alfa Bank ve Tinkoff müşterilerine UnionPay banka ve kredi kartı sunmaya hazırlandıklarını açıkladı. Bu gelişme Rusya’nın kripto paraları öne çıkarma beklentisini suya düşürdüğü için piyasada bir miktar geri çekilme yarattı.

  Altcoinlerde ise WhaleStats verileri dikkat çekti. Ethereum balinaları veya hala Dogecoin rakibi Shiba Inu’yu toplamaya devam ediyor. SHIB coin, son yedi gün içinde ETH balinaları arasında en çok satın alınan 10. token olmayı başardı. Balinalar FTX Token (FTT) ve SHIB alımlarına hız kesmeden devam ediyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 0.87 oranında artış yaşanırken 39.142 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Altcoinlerde ise  ETH, LUNA, ADA, SOL fiyatlarında yüzde 2’ye varan oranlarda değer kaybı yaşanması yatırımcıları tedirgin ediyor. Piyasada olumlu sinyaller veren altcoinler arasında XRP yüzde 1.43 artışla yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle