Kripto Para

PayPal BTC hacmi 300 milyon doları aşarak zirve yaptı!

  ABD merkezli ödeme devi PayPal’ın Bitcoin hacmi 300 milyon dolar seviyesinin üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı. itBit’ten alınan verilere göre yatırımcılar, lider kripto para biriminde yaşanan gerileme fırsatını boş geçmedi…

  Kripto para piyasasında son haftalarda yaşanan düzeltme hareketleri bazı perakende yatırımcıları tedirgin ederken, bazı deneyimli yatırımcılar da hacimlerini yükseltmeyi sürdürdü. Kripto para sektöründe milyonlarca kullanıcısına Bitcoin alım satım hizmeti sunan dev firmalar arasında yer alan PayPal, BTC hacminde yeni bir rekor kırdı.

  itBit’ten alınan verilere göre ödeme devi PayPal’ın Bitcoin hacmi 300 milyon doların üzerinde yeni bir seviyeye ulaştı. Şirketin BTC hacimleri ocak ayındaki seviye olan 240 milyonluk zirveyi aşarak yeni bir rekor kırdı. Ayrıca PayPal’ın günlük hacimleri de 80 milyon dolar seviyesine yükselmesiyle dikkat çekti. 

  BTC Fiyatındaki Düzetmede Hacim Arttı

  PayPal’ın Bitcoin hacimlerinde yaşanan artışı inceleyen uzmanlar, bu yükselişin Bitcoin fiyatında kısa bir süreliğine de olsa 30 bin dolar seviyesi görüldüğünde yaşandığını gördü. Söz konusu veriler yatırımcıların Bitcoin’i dipten satın aldığını göstermesiyle öne çıktı. Bu önemli hacimler, PayPal’ın rakiplerinden biri olan Apple Pay de dahil olmak üzere benzer bir hizmet sunmayı beraberinde getiriyor. 

  Apple, alternatif ödemeler hizmeti için verdiği iş ilanında aradığı niteliklerde şunlara yer verdi: “Dijital cüzdanlar, BNPL, hızlı ödemeler, kripto para birimi gibi alternatif ödeme sağlayıcılarında veya bunlarla birlikte 5 yıldan fazla deneyime sahip olması gerekir.” Bu gelişme, yaklaşık 400 milyon kullanıcısı bulunan Apple Pay’ın Bitcoin alım satım hizmeti sağlayacak bir potansiyel oluşturmasıyla dikkat çekti. 

  Apple Pay BTC Pazarına Mı Giriyor?

  İş ilanında bu alanda deneyimli uzmanlar arayan Apple şirketinin kripto para pazarına girmek istediğine dair spekülasyonlar büyük ses getirdi. Apple, Bitcoin’in icadından bu yana on yıldır kripto paralarla ilgili herhangi bir açıklama yapmamasıyla da kafalarda soru işareti bıraktı. Ancak dev firmanın artık kripto paralarla ilgili planlarını devreye sokacağı iddia ediliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle