Kripto Para

Bitcoin kullanacak şirketler arasında Uber'de eklendi

  Kripto para sektöründe Bitcoin fiyatını yükselten bir haber gündeme damgasını vurdu. Uber CEO’su katıldığı finans yayınında Uber kullanıcılarının gelecekte Bitcoin ile ödeme yapabileceğini söyledi…

  Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) fiyatı yeni rekorlara koşarken, bunun arkasındaki sebepler de araştırılmaya başladı. Düşüş trendini sürdürürken yönünü bir anda yukarıya çeviren ve tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu geliştiren Bitcoin yatırımcısını sevindirdi. 

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre Bitcoin fiyatında görülen bu sert yükseliş hareketinin arkasında Uber CEO’sunun açıklamaları yer aldı. Uber CEO’su, CNBC kanalına konu olduğu programda Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul edebileceklerini açıkladı. Dara Khosrowshahi, Uber kullanıcılarının gelecekte Bitcoin ile ödeme yapabileceğini söylemesi kripto para topluluğunda büyük heyecanla karşılandı.

  Uber Bitcoin Ödeme Devrini Başlatacak

  Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, katıldığı programda şirketin mevcut hizmetlerinden ve gelecek planlarından bahsetti. Bu planlar arasında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin de olduğunu söyleyen yöneticinin bu açıklamaları büyük ilgi gördü. 116 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan Uber Technologies, 60’dan fazla ülkede hizmet vermeye devam ediyor.

  Dünyanın dört bir yanındaki Uber kullanıcıları, aldıkları hizmetin karşılığında yerel para birimiyle ödeme yapabiliyorken gelecekte de Bitcoin ve kripto para birimlerini kullanabilecekler. Şirketin CEO’su Dara Khosrowshahi, bu ödeme yelpazesine kripto para birimlerinin de ekleneceğini açıkladı. 

  Türkiye’de Yeniden Hizmete Başladı

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre Dara Khosrowshahi, bu yönde bir talep ve ihtiyaç varsa kripto para ile ödeme almaya başlayacaklarını duyurdu. Ünlü yönetici açıklamasında “Hem şirket, hem yolcular hem (Uber Eats) kullanıcıları için iyi bir şey.” diyerek bu işe sıcak baktığını doğruladı.

  İlk olarak 2014 yılında Türkiye pazarına da giren Uber, birkaç yıl hizmet verdikten sonra mahkeme kararı ile haksız rekabet oluşturması gerekçesiyle yasaklandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) bağlı olan Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB), Uber’e konan erişim engelini kaldırdı. Şirket 24 Aralık 2020 tarihinden beri Türkiye’de yeniden hizmet vermeye başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle