Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 6 Mayıs 2022

  Kripto para piyasasında yaşanan sert düzeltme hareketiyle birlikte yatırımcılar zor dakikalar yaşamaya devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında meydana gelen düşüşler, popüler altcoin fiyatlarını da aşağı çekiyor. Satış baskısı ile ezilen piyasada yatırımcıları tedirgin eden hareketler ve haberler gündeme geliyor.

  6 Mayıs 2022 Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli haberleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin madenciliğinde kullanılan elektriğin fosil yakıtlardan üretildiğini iddia eden politikacılar yeni bir tartışma yarattı. MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, eyalette en temiz ve etkin enerjinin Bitcoin madencileri tarafından kullanıldığını söyleyerek bu iddialara karşı çıktı. Saylor’un açıklamaları BTC topluluğunda büyük beğeni topladı. 

  Fairled Strategies kurucusu Katie Stockton, Bitcoin grafiğinde kırılma yaşandığını söyledi ve dünyanın en büyük kripto parasının hisse senedi piyasasıyla birlikte düşüşe devam edeceğini kaydetti. Ünlü analistin bu açıklamaları yatırımcılardaki panik satışlarını hızlandırdı. 

  Chainalysis raporunu yorumlayan Binance CEO’su CZ, yasadışı işlem yapan cüzdan adreslerinin oranı, toplam kripto para işlemlerinin sadece yüzde 0,15′ine tekabül ettiğine dikkat çekti. İtibari paralarda ise yüzde 2.5 oran olduğunu hatırlatan CZ, kripto para birimlerinin daha güvenilir olduğunu iddia etti. 

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Çinli Bitcoin madenciliği cihazı üreticisi Canaan'ı incelemeye aldığını duyurdu. SEC tarafından inceleme başlatılan dev madencilik cihazı firmasının 25 Mayıs’a kadar rapor sunmaması durumunda çeşitli yasaklamalarla karşılaşabileceği belirtildi.

  ABD’li kahve dükkanı zinciri Starbucks’tan NFT açıklaması geldi: “Starbucks’tan yeni bir dijital koleksiyon satın aldığınızı hayal edin; bu ürün aynı zamanda küresel bir Starbucks topluluğuna erişim geçişiniz olarak da hizmet edecek.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 6.35 oranındaki düşüşle 35.773 dolarlı seviyelere kadar geriledi. Lider altcoin ETH ise yüzde 5.98 değer kaybıyla yatırımcılarında paniğe yol açtı. Piyasa genelinde satış baskısı hız kazanırken, piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi içinde yer alan SOL coin yüzde 7.60 düşüşle en çok değer kaybeden popüler altcoin oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle