Milyarder yatırımcı Ethereum geleceğine olumlu bakıyor

  Kripto para dünyasının yakından tanıdığı NBA takımı Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, lider altcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Cuban, Ethereum’un geleceğin yatırım aracı olabileceğini söyledi…

  Kripto para topluluğu tarafından takip edilen ünlü isimlerden Mark Cuban, son açıklamalarında Ethereum’u mercek altına aldı. Ethereum blockchain ağı ve bu ağın yerel kripto para birimi Ether (ETH) bu sene büyük bir patlama yaşadı. Yıl başından bu yana ciddi bir yükseliş performansı gösteren ETH hakkında övgüler de artmaya başladı.

  Kripto para dünyasının önde gelen isimleri, Ethereum geleceği konusunda olumlu bir tutum sergiliyor. Özellikle son dönemde DeFi ve NFT sektörlerinde patlama yaşanması, Ether’in uzun vadeli performansına da olumlu etki gösteriyor. Milyarder yatırımcı Mark Cuban, Ethereum’un gelecekte değer saklama aracı olarak Bitcoin’in önüne geçebileceğini ifade ederek dikkat çekti.

  Ethereum Gelecekte Bitcoin’i Geçebilir Mi?

  Hem Bitcoin (BTC) kripto para biriminin hem de Ethereum’un pek çok işlevi olan, etkili platformlar olduğunu belirten Cuban, ikisi arasındaki temel farklara değindi. BTC esasında değer saklama aracı olarak tasarlandığı için başka bir amaçla kullanılmasının zor olduğuna dikkat çekti

  Ünlü milyarder buna rağmen ETH kullanım alanlarının çok olmasını da şu şekilde ifade etti: “Ethereum kendiliğinden, gömülü olarak daha fazla kullanım alanına sahip. Akıllı sözleşmeleri organik olarak kullanabilmek bile, şu an önemli bir fark. Bitcoin'e değer katan ikinci katmanlar bulunuyor, fakat bunları kullanmak için Ethereum'dan çok daha fazla çaba göstermeniz gerekiyor.”

  Bir Değer Saklama Aracı Olarak Ethereum

  Ether, sadece bir değer saklama aracı olarak değil aynı zamanda NFT satın almak ve akıllı sözleşmeleri kullanmak gibi amaçlar için de alıcı bulabiliyor. Kripto para yatırımları ile bilinen milyarder Cuban, ETH 2.0 güncellemesi ile birlikte yatırımcıların Ether’e yoğun ilgi göstermeye başlayacağını söylüyor. 

  Mark Cuban’a bu görüşlerinde katılan isimlerden biri de SkyBridge'in kurucusu Anthony Scaramucci oldu: “Ethereum, iyi temellere sahip ve daha da büyüyecek. Kuruluş olarak şu anda Bitcoin'e odaklandık, fakat gelecekte bir Ethereum fonu da başlatılabilir. NFT'ler ve teknolojisi, Ethereum'u kalıcı bir kripto para ve değer saklama aracı yapacak.”

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle