Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 27 Mart – 3 Nisan 2021

  Geride kalan haftada yatırımcısının yüzünü güldüren altcoinler arasında önemli projeler öne çıktı. Volatil geçen haftaya Holo (HOT) büyük yükselişi ile damgasını vururken, son dönemin popüler altcoinleri de yatırımcısını sevindirdi. 

  27 Mart ile 3 Nisan tarihleri arasında haftanın en çok kazandıran altcoin projelerinde yaşanan gelişmeleri ve fiyat değişimlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Holo (HOT)

  2021 yılının en çok dikkat çeken kripto para birimlerinden olan Holo (HOT), özellikle mart ayında büyük bir sıçrama başarısı gösterdi. Piyasaya sürüldükten sonra ilk kripto para teklifi ICO fiyatına göre 106 kat daha yüksek seviyelere ulaşan HOT altcoin yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Kripto para uzmanları, Holo’nun rrDHT’si için ABD patentinin onay almasını, fiyat artışının arkasındaki büyük sebep olarak gösteriyor.

  rrDHT, açık kaynak üzerinden Holochain’de uygulanan eşler arası bir ağ sistemi olarak protokolün kullanımında avantaj sağlıyor. Bu patentlerin etkisi ile HOT fiyatı altcoin piyasasında hızla yükseldi. Haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinin zirvesine oturan HOT, son 7 günde yüzde 150 oranında artarak yatırımcısını sevindirdi. Güncel borsa verilerine göre HOT fiyatı %holotoken+usd% dolardan ve %holotoken+try% TL fiyatından işlem görüyor. 

  BitTorrent (BTT)

  Son dönemde yukarı yönlü grafik çizen ve değerini arttırmayı sürdüren BitTorrent (BTT), hızlı yükselişini sürdürüyor. Kripto para uzmanları BTT fiyatını rekor seviyelere çıkaran gelişmeler hakkında detaylı açıklamalarda bulunuyor. TRON kurucusu Justin Sun’ın yüksek değerli NFT satın alımları, sosyal medya etkileşimi ve Poloniex borsasında stake işlemleri BTT’yi yukarı seviyelere taşıyan faktörlerden oldu.

  Poloniex borsasında BTT stake işlemleri başlamasıyla birlikte altcoin yatırımcılarının ilgisi arttı. Poloniex stake duyurusunun ardından yükseliş trendini başlatan kripto para birimi son 7 günde yüzde 93.88 oranında değer kazandı. BTT yatırımcıları kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre %bittorrent-2+usd% dolardan ve %bittorrent-2+try% TL'den alım satım işlemlerine devam edebiliyor. 

  Helium (HNT)

  Uzun bir süredir popüler altcoin listesinde yer almayan Helium (HNT), son dönemde atak yapan kripto para projelerinden biri olarak kabul ediliyor. HNT, iletişim sistemlerini ademi merkezileştirmeyi amaçlayan Helium ağının yerel kripto para birimi olarak işlem görüyor. Geçen haftadan bu yana gösterdiği başarılı performans ile adından söz ettiren HNT, haftanın en çok kazandıran 3. kripto para birimi olmayı başardı

  Kripto para uzmanları Helium ağının başarılı olacağını düşünüyor. Buna sebep olarak da kritik kütleye ulaşmaya başladığını gösteren analistlerin dediklerine paralel olarak HNT fiyatında hızlı yükseliş yaşandı. HNT fiyatı yüzde 63’ten fazla değer kazanarak son 1 haftalık zaman dilimi içinde 16 dolara kadar tırmandı. 

  Dent (DENT)

  Altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan popüler projelerden biri de Dent (DENT) oldu. DENT, mobil servis sağlayıcı temellerini geliştirerek geniş kapsamlı profilinde yapmış olduğu güncellemeler ile bu haftanın öne çıkan altcoinlerinden oldu. 2018 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan DENT o tarihten bu yana bu performansından uzak bir grafik çizmişti. 

  Son dönemde yeniden ivme kazanarak yükselişe başlayan DENT, piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimine göre 68. sırada yer alıyor. Yatırımcıların bu hafta en çok kazandıran altcoinler listesinde gördüğü DENT, son 7 günde yüzde 63.68 oranında değer kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Kripto para uzmanları DENT fiyatında yükselişin devam edebileceğini söylüyor.

  Eos (EOS)

  Yatırımcısını sevindiren altcoinler arasında EOS token de yer aldı. Kripto para uzmanları, bu ağda gerçekleştirilen yeni güncellemelerin fiyata olan pozitif etkisine dikkat çekti. Yeni platform, EOS halka açık blok zinciri (EOS) dahil olmak üzere gelecek vaat eden EOSIO tabanlı uygulamaların ilerlemesini besleyecek. Bu güncelleme sayesinde EOSIO geliştiricileri hibe ve ödül talepleri için kendi kendini finanse eden bir mekanizmadan yararlanabilecek. 

  Bu güncelleme ile birlikte yeni platform, EOSIO hesaplama gücünden yararlanmak isteyen girişimciler için cazip bir hale geldi. Girişimcilerin gereksinimlerini karşılamak için geliştiriciler ve yeni projeleri karşılayabilecekleri bağımsız araçlar kullanılabilecek. EOS fiyatı bu güncellemelerin etkisi ile son 7 gün içinde yüzde 50 oranında yükselerek yatırımcısının yüzünü güldürdü. Güncel borsa verilerine göre EOS fiyatı %eos+usd% dolar ve %eos+try% TL seviyesinden işlem görüyor.

  Solana (SOL)

  Özellikle Tether duyurusundan sonra yükseliş hareketi başlatan Solana (SOL) haftanın en çok kazandıran altcoin projelerinden biri oldu. Tether, USDT stablecoin’ini Solana blok zincirinde başlatmış durumda. Bu sayede kripto para dünyasının en popüler stablecoin’i, Solana ağı üzerinde kullanılabilecek. Bu gelişmenin ardından altcoin piyasasında adından söz ettirmeyi başaran Solana (SOL) son 7 gün içinde yüzde 41.48 oranında değer kazandı. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre SOL fiyatı %solana+usd% dolar ve %solana+try% TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor

  Polkadot (DOT)

  Özellikle haftanın son günlerinde büyük bir atak yaşayan Polkadot (DOT), 24 saat içinde yüzde 22 oranında değer kazanarak dikkatleri üzerine çekti. DOT fiyatı yeni bir ATH görerek piyasa değerine göre en değerli 4. kripto para birimi olmayı başardı. Öte yandan DeFi platformu Acala Network’ün Rococo testnetinde bir parachain slotunu kazanan ilk kişi olmasıyla dikkat çekti.

  Bu gelişme ile birlikte Polkadot’u çevreleyen önemli miktarda hype gözlemlendi. Polkadot’un kendi tanımıyla merkezi olmayan finans merkezi olan Acala, 26 Mart tarihinde slot’u güvence altına aldığını duyurdu. Bu duyurunun ardından DOT fiyatında hızlı bir yükseliş ivmesi gerçekleşti. Kripto para yatırımcılarına son 7 gün içinde en çok kazandıran altcoin projelerinden olan DOT yüzde 40’tan fazla değer kazandı. 

  Son gelen verilere göre 1 DOT fiyatı %polkadot+try% TL. Döviz cinsinden ise %polkadot+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Polkadot 24 saatte %polkadot+yuzde%.

  Binance Coin (BNB)

  PayPal'ın bir kripto para birimi ödeme hizmeti başlatma konusundaki son kararı, dört dijital varlık için destek içeriyordu. Bunlar arasında Bitcoin, Ethereum ve Filecoin dışında Binance Coin (BNB) de kendine yer buldu.

  Binance borsasının yerel kripto para birimi Binance Coin, küresel ödeme devinin kripto yanlısı beyanından en çok yararlanan kripto para projelerinden oldu. Kripto para dünyasının en büyük borsalarından Binance yerel tokenı Binance Coin fiyatı, son 7 gün içinde yüzde 33 oranında değer kazandı. BNB bu yükseliş ile en değerli kripto para birimleri listesindeki 3. basamakta bulunan yerini korumayı başardı

  Filecoin (FIL) 

  Livepeer, Filecoin madencilerinin kod dönüştürülmüş video verilerini depolayarak Filecoin ağında madencilik yapmaya devam ediyor. Livepeer video madencileri olmalarını sağlamak için Filecoin ile bir ortak madencilik pilotu başlattı. Bu sayede FIL kripto para birimine sahip madenciler, daha yüksek karlar ile ekstra ekonomik fırsatlar elde edebiliyor. Filecoin madencilik mekanizması, madencilerin teklif vermek için FIL almasını gerektiriyor. 

  Öte yandan Visa bu hafta kripto para ile ödeme işlemlerini başlatacağını açıkladı. Şimdilik sadece ABD merkezli kripto para kullanıcılarının yararlanabileceği bu sistemde Bitcoin ve Ethereum dışında Filecoin (FIL) ile de ödeme imkanı bulunuyor. Bu gelişmeler FIL token fiyatına olumlu yansıdı ve kripto para yatırımcılarının yüzünü güldüren bir haftalık grafik oluştu. Son 7 günde FIL fiyatı yüzde 31.58 oranında artış gösterdi. FIL coin fiyatı %filecoin+usd% dolar ve %filecoin+try% TL seviyesinde işlem görüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle