Kripto Para

Ford ve Honda blockchain teknolojisini kullanacak

  Otomotiv dünyasının önde gelen markalarından Ford ve Honda, blockchain teknolojisi kullanımında yeni bir döneme girdi. İki dev şirket, elektrikli araçların (EV) pil karbon emisyonlarını ölçmek için Blockchain tabanlı standardı kabul ettiklerini duyurdu…

  Elektrikli araçlara yönelik talep her geçen gün artıyor. Bu alanda müşteri talebini karşılamak için dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin çalışmaları da hız kazanıyor. Elektrikli araçlarda akülerin ürettiği karbondioksit miktarını doğru bir şekilde ölçecek standardın sağlanması için çalışmalar sürüyor. 

  Otomobil üreticileri Ford, Honda ve Japon ticaret evi Itochu’nun da bulunduğu 100 şirket ve kuruluştan oluşan Mobi Group, bu alanda önemli bir karara imza attı. Dev şirketler, elektrikli otomobil pillerinin daha iyi yönetimini teşvik etmek ve enerji tüketimini azaltmak için standartların geliştirilmesine öncülük edecek. 

  Bitcoin’in Kullandığı Blockchain Teknolojisine Başvurulacak

  Dev otomobil üreticileri, akülerin karbondioksit miktarını doğru şekilde ölçmek için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini destekleyen blockchain teknolojisini kullanacaklarını açıkladı. Ford ve Honda geliştiricileri bu sayede işlem kayıtlarını depolamak ve paylaşmak için bilgisayarlar kullanacak. Blockchain teknolojisinin kullanımıyla bilgisayarların birbirini izlemesi mümkün hale gelecek.

  Değişmeyen doğasıyla tanınan ve güvenilir altyapı sunan blockchain teknolojisi, otomobillere araç tanıma ve otomatik bir şekilde ödeme olanağı sağlayacak. Otomotiv sektörünün önde gelen markaları, bu projeyi hayata geçirerek diğer otomobil şirketlerine de örnek teşkil edebilecek. Blockchain teknolojisinin yakın gelecekte otomobil sektöründe daha geniş bir kullanım alanına sahip olması bekleniyor. 

  Elektrikli Araç Akülerinde Blockchain Teknolojisi

  Avrupa Komisyonu, 2024 yılında endüstriyel pillerin üretimi, dağıtımı, kullanımı ve her aşamada karbondioksit kullanım verilerinin üreticilerden temin edileceğini açıkladı. Bu planın ortaya çıkmasının ardından dev otomobil markaları hemen blockchain teknolojisi kullanımına başladı. 

  Ford, Honda ve Japon ticaret evi Itochu’nun da bulunduğu 100 şirket ve kuruluştan oluşan Mobi Group bu alanda blockchain teknolojisini seçmesiyle dikkat çekti. Öte yandan bu gruba mart ayında dahil olan katılan AK şirketinin de blockchain standardını onaylaması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle