ETH neden yükseliyor? Binance CEO’su açıkladı

  Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, son günlerde yükselişleri ile gündemde olan Ethereum’u (ETH) yorumladı. Zhao, kendisine göre Ethereum’a duyulan talebin neden arttığını Bloomberg röportajında dile getirdi.

  Kripto para piyasalarında son haftalarda yine çift yönlü fiyat hareketlilikleri yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda piyasada görülen sert düşüşlerin ardından Mayıs ayı piyasalar adına olumlu şekilde başladı. Ancak Bitcoin (BTC) bir önceki sert düşüşlerin etkisinden tam olarak kurtulamamışken, Ethereum (ETH) ise aynı süreçte üst üste rekorlar kırarak gündeme gelmeyi başardı. Ethereum’un kırdığı rekorlar son günlerde gündemin sıcak gelişmesi durumunda.

  Ethereum’un yükselişi elbette yatırımcılarını mutlu ediyor. Ancak piyasada karışık sinyaller görülürken Ethereum’un neden yükseldiği de merak uyandırıyor. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, son günlerde yoğun şekilde artan Ethereum talebinin nedenleri hakkında görüşlerini paylaştı. Bloomberg ile röportaj gerçekleştiren Zhao, öte yandan Bitcoin hakkındaki fikirlerini de dile getirdi.

  ETH Yükselişi İçin Zhao Popüler İşlemleri İşaret Etti

  Changpeng Zhao’ya göre insanlar yeni nesil işlemler için alternatif paralara ihtiyaç duyuyor. Zhao, bu ihtiyacın Ethereum fiyatını artırabileceğini belirtti. Ayrıca Zhao’ya göre, birçok merkez bankası dijital para birimi (CBDC) de piyasadaki halka açık kripto paralardan çok farklı olacak. Etheruem’un neden yükseldiği konusunda ise Zhao, son dönemlerde artan popüler akımları işaret etti. Zhao’ya göre son dönemlerde çekici hale gelen NFT (non-fungible-token) satın almak gibi modaya uygun işlemlerin yönetilmesi için insanlar ETH’ye yönelmiş durumda.

  Changpeng Zhao’nun konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

  “Tüm bu kullanım durumları şu an hareket halinde ve insanlar bu tür yeni işlemleri yapmak için diğer coinlere ihtiyaç duyuyor. Ethereum bunun açık örneklerinden biridir. Ethereum, büyük olasılıkla bu nedenden dolayı yükseliyor.”

  Zhao’ya Göre BTC ve ETH Uzun Süre Bir Arada Var Olacak

  Zhao ayrıca röportajda, en iyi iki kripto para biriminin (BTC ve ETH) uzun bir süre bir arada var olacaklarını düşündüğünü dile getirdi. Zhao, uzun vadede BTC ile ETH arasında bir bağ oluşmasının muhtemel olmadığını savundu. Zira Zhao’ya göre şimdiye kadarki mevcut durumda BTC sadece değer aktarım şeklinde kullanıldı. Zhao, ETH’nin başka bir seviyede çalışan daha karmaşık bir sistem olduğunu dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle