Kripto Para

Bitcoin’i eleştiren FED Başkanı Powell’a sert yanıt geldi

  Kripto para sektör temsilcileri ve yatırımcılar, ABD Merkez Bankası (FED) tarafından yapılan kripto para açıklamalarını da yakından takip ediyor. Son olarak FED Başkanı Powell’ın BTC eleştirilerine sert yanıt verildi…

  ABD merkezli düzenleyici ve regülatörlerin olumsuz tutumlarına rağmen Bitcoin fiyatında ve piyasasındaki yükseliş devam ediyor. Kripto para yatırımcıları da finans kurumlarından gelen açıklamaları yakından takip etmeyi sürdürüyor. Son olarak FED Başkanı Jerome Powell’ın Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında olumsuz açıklamaları dikkat çekti

  Kripto para ekosistemi yeni mihenk taşlarına ulaşırken FED Başkanı Powell, lider kripto para birimi hakkında şu eleştiride bulunmuştu: “Bitcoin değer deposu olarak başarılı değil ve hiçbir şey tarafından desteklenmiyor.”  Bu ifadelere ABD Para Birimi Denetleyici (OCC) eski çalışanı ve hukukçu Brian Brooks tarafından sert yanıt geldi.

  “Bitcoin İyi Bir Değer Deposu”

  Uzun bir süredir yatırımcıların BTC’ye olan ilgisine dikkat çeken Brian Brooks, Bitcoin’e olan ilginin artışında arz krizinin yattığını belirtti: “Yatırımcıların gözünde bu durum onu arzı azalan iyi bir değer deposu haline getiriyor. Powell’ın bu paraların hiç bir şey tarafından desteklenmediğine ilişkin açıklamalarına katılmıyorum.”

  Kripto para basınında geniş yankı bulan bu açıklamalar, BTC destekçilerinden de beğeni topladı. Brooks dikkat çeken yanıtında şu ifadeleri kullandı: “Çünkü Bitcoin ve kripto paralar temel ağlar tarafından destekleniyor bu da onlarından en azından bir şey tarafından desteklendiğini gösteriyor. Ancak dolar için aynı şeyi söylememiz mümkün değil. Gerçekte hiçbir şey tarafından desteklenmeyen şey dolardır.”

  “Bitcoin Benimsenmesi Giderek Artıyor”

  Lider kripto para birimi BTC, hem kurumsal firmalardan hem de perakende yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Bu duruma dikkat çeken Brooks, BTC işlem hacmini göz önünde bulundurarak şunları söyledi: Bitcoin finansmanın bir banka olmadan ağ üzerinden yapılabileceğini gösteren ilk kripto paraydı.

  Bu durum eskiden bankaya giderek işlem yapan insanların bu ağı benimsediğini gösteriyor. ABD’de 1971 yılından bu yana basılan dolarların arkasında destekleyecek bir varlık bulunmaması da yapılan eleştirilerde öne çıktı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle