Kripto Para

Dev emeklilik fonu ADA yatırımı yapacak: Fiyatı uçurabilir!

  Kripto para yatırımcılarının en çok tercih ettiği popüler altcoin projelerinden olan Cardano (ADA) ağında önemli yatırımlar gerçekleşiyor. Dünyaca ünlü emeklilik fonu, Cardano’ya yatırım yapmaya karar verdi…

  Kripto para piyasasında, toplam piyasa değerine göre en büyük 5. kripto para birimi olan Cardano (ADA), yatırımcıların dikkatini çekmeyi sürdürüyor. Son dönemde ciddi oranda yükseliş ivmesi yakalayan ve ağ geliştirmeleriyle sık sık gündeme gelen Cardano blockchain ağı öne çıkıyor. Cardano yatırımcılarını sevindirecek bir yatırım haberi daha kripto para basınında gündem oldu.

  Dünyanın en büyük emeklilik fonlarından iTrust Capital, yaptığı açıklamasında Cardano (ADA) yatırımı için harekete geçtiğini bildirdi. Popüler altcoin ADA fiyatının da bu gelişmeden olumlu etkilenmesi bekleniyor. Dev fonun yönetimi tarafından yapılan konuyla ilgili açıklamada, artık emeklilik hesaplarından Cardano (ADA) yatırımı yapılabileceği belirtildi.

  Kurumsalların Cardano Yatırımları Artıyor

  Kurumsal firmaların yeni gözdesi olan popüler altcoinlerden Cardano, dev emeklilik fonundan yatırım alabilir. Bilindiği üzere emeklilik fonları, Avrupa ve ABD’nin genelinde milyarlarca dolarlık dev kurumlar olarak görülüyor. Kısa bir süre önce ABD’nin en popüler yatırım fonları da rezervlerine Bitcoin (BTC) ekleyeceğini açıklamıştı. Şimdi dev kurumsal şirketlerin ve fonların hedefine Cardano girmiş oldu.

  Kurumsal şirketlerin dışında emeklilik fonlarının yaptığı kripto para yatırımlarında öne çıkan avantajlar olması dikkat çekiyor. Çünkü emeklilik fonlarında kripto para alım satımı yapılsa bile elde edilen kazanç vergiye tabi tutulmuyor. Bu sebeple emeklilik fonları farklı işlem ücretleri belirleyerek yatırımcılardan bu vergiden daha az oranlarda komisyon alıyor.

  ADA Fiyatını Uçurabilir

  iTrust Capital fonunun daha önceden yaptığı kripto para yatırımları arasında Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar, Polkadot ve EOS gibi projeler de yer alıyor. Fon tüm bu kripto paralarda kullanıcılarına ve yatırımcılarına yüzde 1 oranında kesinti uygulamasıyla kripto para yatırımcılarının dikkatini çekiyor

  Diğer kripto para projelerinde olduğu gibi bu listeye Cardano’nun dahil edilmesinin pozitif etkiler yaratması bekleniyor. Kripto para uzmanları ADA fiyatında önümüzdeki dönemde yeni bir boğa rallisinin başlayabileceğini belirtiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle