Bitcoin hakimiyet raporu yayımlandı: Yakında artabilir!

  Kripto erişim ürünleri üreticisi Stack Funds, Bitcoin'in piyasa hakimiyetinin çok yakında yeniden yükselmeye başlayacağını iddia etti. Kripto para topluluğuna sunulan raporda BTC piyasa hakimiyetinin hızlı yükseleceği öne sürüldü…

  Stack Funds tarafından yayınlanan kripto para raporu, basında geniş yankı bulurken Bitcoin (BTC) destekçilerinden de beğeni aldı. Raporda lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında çok yakında hızlı yükselme meydana gelerek BTC’nin piyasa hakimiyetini arttırabileceği iddiası öne çıktı.

  Bitcoin'in ocak ayındaki kripto para piyasası üzerindeki hakimiyeti o zamandan bu hafta yaşanan düşüş ile birlikte yaklaşık yüzde 40 oranında gerileme yaşadı. Bitcoin hakimiyeti, kripto para piyasasındaki tüm varlıkların toplam piyasa değerindeki payı olarak tanımlanıyor. Bu veriler, piyasanın geleceğine ilişkin yapılan fiyat ve hacim tahminlerinde önemli bir done olarak kullanılıyor.

  BTC Piyasa Hakimiyeti Ne Olacak?

  Stack Funds Araştırma Başkanı Lennard Neo, yayınlanan raporda Bitcoin mevcut hakimiyet oranının Mayıs 2018'den beri görülen en düşük seviye görüldüğüne dikkat çekti. Öte yandan Bitcoin'in piyasa hakimiyeti düşmeye devam ederken, kripto piyasanın toplam değeri ise aynı dönemde yüzde 40 oranından fazla büyüdü.

  Kripto para topluluğunun takip ettiği kripto erişim ürünleri üreticisi Stack Funds'a göre bu durum, yatırımcıların sermayelerinin kripto piyasalarında kilitli kaldığının işareti olarak kabul ediliyor. Bu gelişmeler sadece Bitcoin (BTC) yatırımcılarını değil aynı zamanda altcoin yatırımcılarını da yakından ilgilendiriyor.

  Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Çok Yakında Artabilir

  Stack Funds Araştırma Başkanı Lennard Neo imzalı yayınlanan Bitcoin hakimiyet raporunda şu ifadelere yer verildi: “Belirsizliklerin arttığı ve piyasaların sıfırlandığı bu dönemde, yatırımcıların yeniden Bitcoin'e yönelmesini bekliyoruz. Bu nedenle Bitcoin'in piyasa hakimiyeti de bir sekme yaşayacak ve BTC fiyatını kısa vadede destekleyecektir.” Öte yandan Bitcoin destekçisi milyarderler de bu raporun ortaya koyduğu iddiaları beğenerek takipçileriyle paylaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle