Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 9 Mart 2021

  9 Mart Salı günü itibarıyla Bitcoin ve diğer önde gelen kripto para birimlerinde yatırımcının yüzünü güldüren bir gün yaşanıyor. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) piyasa değerleri son 24 saat içinde ciddi oranda artış gösterirken, uzmanlar bu yükseliş ivmesinin devam edebileceğini söyleyen olumlu analizlerini paylaştı.

  İşte günün önemli kripto para haberleri ve fiyat hareketlilikleri…

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin piyasasında yatırımcının yüzü gülüyor. Son dönemde kripto para dünyasının önde gelen analistleri, Coinbase Pro ve Coinbase Custody gibi kripto para borsalarından çıkan BTC miktarına dikkat çekmişti. Dünyanın önde gelen borsaları arasında yer alan bu platformlar, kurumsal şirketlere Bitcoin alım ve satım hizmeti vermesiyle tanınıyor. Analistler, borsadaki Bitcoin arzının düşmesini Bitcoin fiyatındaki yükseliş için çok güçlü bir işaret olarak gösterdi.

  Bunun yanı sıra dün açıklamalarda bulunan ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, teşvik paketinin onaylanması ile birlikte doların değer dengesinde kontrollü olduklarını belirtti. Bu açıklamalar ve 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin Senato’da onaylanması, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yaradı. Yatırımcılar ve özellikle kurumsal firmalar, enflasyona karşı hedge yapabilmek için varlıklarını Bitcoin ve kıymetli madenlere taşımaya başlayınca Bitcoin fiyatındaki dünkü yükseliş bugün de devam etti.

  Altcoinlerde Ethereum, kurumsal alımlar ve enflasyon riskine paralel bir şekilde bugün de artış gösterdi. Binance Coin (BNB) hakkında duyuru yapacağını açıklayan Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun ardından BNB fiyatı resmen uçuşa geçti. Cardano (ADA) fiyatı bugün de madencilerden gelen satışlarla değer kaybetti. 

  Günün Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel olarak Bitcoin fiyatı %bitcoin+usd% dolar seviyesinde yer alıyor ve son 24 saatte yüzde %bitcoin+yuzde%. Olumlu haberler ile Ethereum fiyatıda da %ethereum+yuzde%. ETH fiyatı %ethereum+usd% dolara oldu. Günün en fazla kazandıran altcoini yüzde 15.61 oranında artışla Binance Coin (BNB) oldu. Yatırımcısını üzen altcoinler; yüzde 4.69 değer kaybıyla Cardano (ADA) ve yüzde 3 değer kaybıyla Polkadot (DOT) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle