Bitcoin (BTC) yatırımcılarına Bill Gates’ten önemli uyarı

  Dünyanın en zengin isimlerinden Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Bitcoin ve kripto para piyasası hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü isim, Bitcoin sahiplerine volatilite uyarısı yaptı…

  Elon Musk’ın CEO’luğunu yaptığı Tesla şirketinin 2021 yılında 1.5 milyar dolar değerinde BTC yatırımı yapması, Bill Gates’in de gündemine geldi. Microsoft kurucusu Bill Gates, kripto para basınına verdiği röportajda, Tesla’nın Bitcoin satın alma planını değerlendirdi ve önemli açıklamalar yaptı.

  Bitcoin Yatırımını Değerlendirdi

  Elon Musk’ın BTC yatırımına endişeli yaklaşan Bill Gates, Bitcoin yatırımı yapma konusunda bazı çekincelerinin olduğunu söyledi: “Elon’un tonlarca parası var ve çok sofistike biri. O yüzden Elon’un aldığı Bitcoin değerlenmiş mi, değersizleşmiş mi diye endişelenmiyorum. Ama Elon kadar parası olmayan insanlar, bu gibi çılgınlıklara dahil olabiliyor.”

  Tesla şirketi, BTC yatırımı sayesinde bir yıl boyunca araba üretimi yaparak yaptığı gelirden daha fazla kazanabilme fırsatına sahip oldu. Kripto para sektöründeki araştırma şirketlerinin güncel verilerine göre şirke şimdiden 1 milyar dolar kazanç sağladı. Bu durum Bill Gates’e sorulduğunda Bitcoin konusunda Elon Musk kadar umutlu olmadığını dile getirdi

  Bitcoin Konusunda Olumsuz Görüş

  Dünyanın en zengin ismi olma konusunda Jeff Bezos ile yarış halinde olan Elon Musk, servetini katlamanın yollarını arıyor. Gates, Bitcoin’e yatırım yapan herkesin bu kadar zengin olmadığını vurguladığı açıklamasında şunları ifade etti: “Ben Bitcoin konusunda bullish değilim. Eğer Elon kadar paranız yoksa, bence dikkatli olun. Bitcoin çok fazla elektrik harcıyor. Anonim işlem yapılabiliyor, işlemler geri alınamıyor.”

  Dünyanın sayılı zengin isimlerinden biri olan Bill Gates, geçtiğimiz haftalarda da benzer ifadeler kullanarak açıklama yapmıştı. Kripto para birimlerinin yasa dışı para transferi işlemlerinde kullanıldığını söylemişti. Microsoft kurucusu son olarak “Gates Foundation da dijital para çalışmaları yapıyor ama bu işlemleri kimin yaptığını görebiliyorsunuz. Dijital para iyi bir şey.” dedi. Bill Gates’in bu açıklamaları kripto para piyasasında karşılığını buldu ve BTC fiyatında sert bir düzeltme hareketi görüldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle