Kripto Para

Kripto fenomeni Lark Davis “pump&dump” ile suçlandı!

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir kripto fenomeni olan Lark Davis, ZachXBT tarafından kendisine yöneltilen “küçük hacimli token’ları satarak takipçilerinden kazanç elde ettiği” suçlamalarını reddetti. Lark Davis, yaptığı işlemlere açıklık getirerek, işlemlerden sağladığı kazançlara “haklı” gerekçeler gösterdi.

  Kripto para piyasasındaki gelişmeleri, çeşitli kripto para birimlerindeki fiyat hareketliliklerini ve endüstriye dair birçok gelişmeyi ele alarak değerlendirmelerde bulunan ve bunu da Twitter’da 1 milyon takipçisi ile paylaşan kripto para fenomeni Lark Davis, şimdilerde çeşitli suçlamalarla karşı karşıya. ZachXBT tarafından “küçük hacimli token’ları satarak takipçilerinden kazanç elde ettiği” iddialarıyla suçlanan Davis iddiaları reddetti ve işlemlerle sağladığı kazançlara “haklı” gerekçeler sundu.

  Zach’in İddialarına Göre Davis Hangi Projeden Ne Kadar Kazandı?

  ZachXBT, Lark Davis’in yeni kripto para projelerini tanıttığı ve bundan ödeme aldığını örneklerle ortaya koydu. ZaxXBT, Lark Davis’in bu yöntemle 1,2 milyon dolardan fazla kâr ettiğini iddia etti. Öte yandan Zach, Davis’in zaman zaman piyasa değeri düşük olan bazı projelerin fiyatlarını da düşürdüğünü iddia etti. Gündeme gelen iddialara göre Lark Davis, bahsi geçen yöntemle projelerden şu miktarlarda kazanç sağladı:

  • UMB’den 136 bin dolar
  • DOWS’tan 56 bin dolar
  • SHOPX’ten 435 bin dolar
  • BLES’ten 103 bin dolar
  • PMON’dan 313 bin dolar
  • BMI’den 42 bin dolar
  • XED’den 34 bin dolar.

  Lark Davis Kendisini Açıkladı

  Lark Davis ise kendisine yöneltilen suçlamaları Twitter’dan yaptığı açıklama ile reddetti. Davis ilk olarak bir token’a yatırım yaptığında bunu her zaman açıkladığını ve kendisinin “yanlış bir şey yapmadığını” ifade etti. Davis, token satış fırsatlarını token’lar piyasaya sürülmeden önce sunduklarını vurgularken, ayı piyasasında suçlanacak bir günah keçisi bulmanın da kolay olduğunu ifade etti. Davis ayrıca Zach’in sunduğu 8 örneği tek tek inceledi ve tanıtımını yapıp satın aldığı token’lar ile yatırımcıların da para kazanmasına yardımcı olduğunu, bu token’ların potansiyeline inandığını ifade etti.

  Zach’ten “Shilling” Odaklı Yanıt Geldi

  Zach’in iddialarını yanıtlayan ve suçlamaları reddeden Davis’in açıklamalarından sonra bu kez de Zach’ten bir misilleme geldi ve Davis’in “feci şekilde shilling” yaptığını, ardından düşük hacimli projelere nasıl 6 rakamlı token bıraktığına dikkat çekti. Zach’in işaret ettiği “shilling” tanımı, tanınmış biri tarafından gerçekleştirilen örtülü kripto para reklamları için kullanılıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle