Kripto Para

Elon Musk değilseniz BTC’den uzak durun – Bill Gates

  Bitcoin (BTC) ve genel olarak kripto paralar konusunda yaklaşımı ve tavrı merak edilen, teknoloji dünyasının milyarder isimleri arasında yer alan, Microsoft’un kurucusu Bill Gates, yatırımcılara bir uyarıda bulundu. Gates açıklamasında “Elon Musk kadar paranız yoksa Bitcoin’e yatırım yapmayın” dedi.

  Kripto para piyasaları 2021 genelinde büyük bir popülarite kazanmış olsa da sektör 2009 yılından bu yana Bitcoin’in (BTC) doğuşuyla birlikte faaliyet göstermeye başladı ve belli kesimler için çok daha önceleri popüler hale geldi. Kripto paraların popülarite kazanması ile birlikte bu alana yönelen ve kripto para yatırımı yapan birçok isim de adından söz ettirdi. Sektör yorumcuları, ünlü yatırımcılar, kripto para piyasalarında adını duyurmuş kişiler, geleneksel finans sektörü temsilcileri gibi birçok isim kripto paralara yatırım konusunda farklı görüşlere sahip. Bu konuda görüşleri merak edilen Bill Gates, yatırımcılara bir uyarıda bulundu.

  Gates Hiç Kripto Yatırımı Yapmadığını Açıkladı

  Teknoloji dünyasının milyarder isimlerinden biri olan ve Microsoft’un da kurucusu olan Bill Gates’in, kripto paralara ve kripto para odaklı projeler ile ortaklık fikrine pek de sıcak bakmadığı biliniyordu. Clubhouse üzerinde yapılan bir sohbete katılan Gates, bugüne kadar Bitcoin’e hiç yatırım yapmadığını ve kripto paraların kendisine göre olmadığını ifade etti. Bunun yerine üretim yapan şirketlere yatırım yapmayı tercih ettiğini belirten Bill Gates, örnek olarak da sıtma ve kızamık aşılarını gösterdi. Bill Gates ayrıca Bloomberg’e verdiği bir röportajda da Elon Musk ile ilgili konuştu.

  Bill Gates’in Açıklamaları

  Bilindiği üzere Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılı genelinde kripto para piyasalarının en etkili isimlerinden biri oldu. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla piyasalarda yön belirleyici konuma kadar gelen Musk, özellikle de Dogecoin (DOGE) ile ilgili sıkça paylaşım yaptı. Bill Gates, Bloomberg’e verdiği röportajında, Elon Musk ve Musk’ın kripto paralara olan ilgisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gates açıklamasında “Elon Musk’tan daha az paranız varsa dikkatli olmalısınız. Onun çok parası var ve çok sofistike biri. O yüzden onun Bitcoin’leri için endişelenmiyorum” dedi.usk’ın Net Serveti 233 Milyar Dolar

  Forbes raporlarına göre Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 233 milyar dolarlık net serveti ile dünyanın en zengin insanı konumunda bulunuyor. Musk, bu unvanı 2021 yılının başlarında, listenin tepesinde bulunan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u sollayarak elde etmişti. Bill Gates, Elon Musk’tan daha az parası olanlara dikkatli olmaları uyarısında bulunurken, aslında dünyadaki herkesi kast etmiş oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle