Bitcoin (BTC) fiyatında bu hafta 50 bin dolar görülür mü?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı yakından takip ediliyor. Kripto para uzmanları BTC fiyatında 50 bin dolarlık barajı mercek altına aldı. Yatırımcılar bu hafta yeni rekor gelip gelmeyeceğini merak ediyor…

  Bitcoin (BTC) fiyatı şuan %bitcoin+try% TL civarında seyrederken, kripto para piyasasına etki eden pek çok kurumsal yatırım haberinin ardından tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. Kurumsal devlerin BTC satın aldıklarını açıklamalarının yanı sıra yeni Bitcoin projelerinin duyurulması da fiyatları rekora götüren gelişmeler içindeydi. Tesla Motors şirketi tarafından yapılan açıklama bunların başında yer aldı.

  Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde BTC satın aldığını ve müşterilerine kripto para ödeme yöntemi sunacağını açıkladı. Şirketin bu açıklamalarının arından Bitcoin fiyatı uçuşa geçti. Ayrıca, RBC Capital Markets analisti Mitch Steves, Apple’ın Tesla’ya benzer bir BTC yatırımı yapmak isteyebileceğini söyledi.

  Bitcoin Fiyatında Beklenen Seviyeler

  Kredi kartı devi Mastercard da boş durmayıp Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ödeme ağına getirdiğini duyurdu. Bir sonraki gün ABD’nin en eski bankası BNY Mellon, yüksek profilli müşterileri için Bitcoin ve kripto para saklama imkanı getireceğini açıkladı. Bu gelişmeler BTC fiyatında rekor seviyelerin görülmesini sağladı. 

  Bitcoin pazarındaki iyimser gelişmelerin telaşı, fiyatlarını haftalık bazda yüzde 25’ten fazla yükseltti. Lider kripto para birimi yeni rekorunu en yüksek seviyesi olarak 48 bin 745 ile sağlama aldı. Pek çok kripto para uzmanı şimdiden 50 bin dolara genişletilmiş bir yukarı yönlü hareket beklentisini paylaştı.

  BTC Fiyatında 50 Bin Dolar Psikolojik Engel

  Dijital varlık borsası LMAX Digital’de kripto para birimi stratejisti olan Joel Kruger, 50 bin dolar barajını psikolojik engel olarak tanımladı. BCB Group’un ticaret başkanı Mark Warner da bunu kabul etti fakat seviyeye yakın yüksek kar elde etme konusunda uyarıda bulundu.

  Ünlü kripto para analisti, Bitcoin fiyatında 50 bin dolar seviyesi hakkında şu ifadeleri kullandı: “Yatırım için sağa ve sola akan şirketlerle BTC’nin neden zirveye çıkamayacağını göremiyorum. Önceden biraz aşağı insek de 50 bin dolar kaçınılmaz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle