Kripto Para

Norveçli milyarder Bitcoin konusunda fikrini değiştirdi

  Lider kripto para birimi Bitcoin yeni taraftarlar kazanmaya devam ediyor. Son dönemlerde performansı ile dikkat çeken Bitcoin Norveçli milyarder Oystein Stray Spetalen’i de kendine hayran bırakmayı başardı. Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz açıklamalarla tanınan Oystein Stray Spetalen fikrini değiştirdi.

  Son dönemlerde yaşadığı fiyat yükselişleri ve akıl almaz büyüme hızı ile yatırımcı sayısını her geçen gün katlayan Bitcoin, yeni bir taraftar kazandı. Önceki dönemlerde hakkında olumsuz açıklama yapan birçok bireysel ve kurumsal yatırımcının fikrini değiştiren Bitcoin, Norveçli milyarder Oystein Stray Spetalen’den de destek aldı. Norveç basınında yer alan rapora göre ünlü isim Bitcoin yatırımı yaptı. Oystein Stray Spetalen’in MiraiEx borsasına ve Bitcoin’e yatırım yaptığı öğrenildi.

  Kurumsal yatırımcıların çoğunda gözlemlenen bu büyük değişikliğin parçası olan ünlü milyarder daha önce Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz açıklamalar ile gündeme gelmişti. Ünlü isim Bitcoin konusunda kesin bir dönüş yaptı. Değişikliğin nedeni ise merak konusu oldu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin’in yasaklanması gerektiğini düşünüyordu

  Norveç basınında yer alan rapora göre MiariEx borsasına ve Bitcoin’e yatırım yaptığı öğrenilen Oystein Stray Spetalen daha önce Bitcoin konusunda birçok olumsuz açıklamada bulunmuştu. Ünlü isim açıklamalarında Bitcoin’in işe yaramaz bir varlık olduğunu iddia etmişti. Bitcoin’in çok saçma bir para birimi olduğunu açıklayan milyarder yasaklanması gerektiğini düşünüyordu.

  Ünlü milyarder mart ayının başında katıldığı bir söyleşide Bitcoin hakkındaki fikirlerini açıklamıştı. Bitcoin’i saçma bulduğunu belirten Spetalen, aynı zamanda yasaklanması için de Avrupa Birliği’ne çağrıda bulunmuştu. Milyarder o dönem Bitcoin’i çok fazla enerji tüketimi yapması gerekçesi ile eleştirmişti. Bunu da yasaklanma nedeni olarak sunan Stepalen’in fikrinin nasıl bu kadar değiştiği ise merak konusu oldu.

  Fikir değişikliğinin sebebi kıskançlık çıktı

  Oystein Stray Stepalen’in fikrinin değişmesinin altındaki neden ise şaşkınlık yarattı. Bitcoin performansı ile birçok milyarderi etkilemeyi başarıyor. Bununla beraber Stepalen’in yatırım yapma nedeninin kıskançlık olması şaşkınlık yarattı.

  Ünlü isim Norveçli başka bir milyarder olan Kjell Inge Rokke’nin Bitcoin’e yatırım yapmasını ve para kazanmasını kıskandığı bu nedenle fikir değiştirdiği ortaya çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle