Bitcoin (BTC) almak için en uygun zaman ne zaman?

  CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, kripto para basınına önemli açıklamalarda bulundu. Demirörs BTC yatırımı için en iyi zamanın dün, en iyi ikinci zamanın ise bugün olduğunu söylemesiyle dikkat çekti…

  Kripto para dünyasının tanıdık simalarından CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, yeni açıklamaları ile kripto para topluluğunun gündemine girdi. BTC hakkında kripto para basınına bazı açıklamalarda bulunan Demirörs, Bitcoin’in nakit ya da nakde eşdeğer bir varlık olmadığını söyledi. Ünlü isim “Bana kalırsa kimse Bitcoin’i bu şekilde kategorize etmiyordur.” şeklinde değerlendirme yaptı.

  Meltem Demirörs, Bitcoin’de bu yıl görülen boğa rallisinin 2017 ve 2018 yılları arasında görülen meşhur ralliden daha farklı bir seviyede olduğunu söyledi. Demirörs’e göre kripto para piyasası, artık yatırım konusunda önceki yıllara kıyasla daha fazla stratejiye ve hizmete sahip hale geldi. Bu sebeple finansal şirketlerin ve dev kurumsal yatırımcıların BTC yatırımı konusunda izleyebilecekleri pek çok farklı strateji olduğuna dikkat çekti.

  Kurumsal Yatırımcıların Beklemediği Şeyler Yaşandı

  Kripto para basınına açıklamalarda bulunan Demirörs, Bitcoin piyasasında görülen bu değişimin ralliyi farklılaştırdığını söylüyor. Bunun yanı sıra piyasaya girecek veya piyasada bulunan kurumsal şirketlere de bazı uyarılarda bulunan ünlü isim şunları aktardı: “Araştırmalarımıza göre şirket bilançosunun %4’ünü BTC’ye ayırmak, yeterli kazancı getiriyor.”

  Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldığını açıklaması ve ardından MicroStrategy’nin Bitcoin alabilmek için tahvil satışı yapacağını duyurması hakkında da konuştu. Demirörs tüm bu gelişmeler sebebiyle Bitcoin fiyat rekoru kırıldığını kaydetti. Meltem Demirörs, her iki şirketin yaptığı Bitcoin hamlesinin beklenmedik olduğunu söyledi.

  Bitcoin Hedefini Belirledi

  Kurumsal şirketler arasında Tesla ve MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımlarını değerlendiren Demirörs, bu şirketlerin portföy için önerilen oranın üzerinde Bitcoin’e yer verdiklerini ekledi. Sosyal medya platformlarında başlatılan BTC destekçilerinin kullandığı lazer göz akımına dahil olan CoinShares CSO’su Meltem Demirörs yeni açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Bitcoin fiyatı hakkında 100 bin dolar seviyesini öngören bir paylaşım yapan ünlü isim, ardından yatırım tavsiyesi olmadığını vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle