BTC yaklaşık 1 ayda yüzde 65 arttı! Sırada ne var?

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) kazandıran yükselişlerine devam ediyor. Son dönemde 48 bin dolarlı seviyeleri test eden Bitcoin fiyatı son 3.5 haftada yüzde 65 değer kazandı. Piyasada neler oluyor?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişler yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Son dönemde ralli başlatan BTC fiyatı 48 bin dolarlı seviyeleri gördü. Altcoin piyasası da bu yükselişi takip ederek yatırımcısına önemli kazançlar sağladı. 

  En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum fiyatı 3 bin 300 dolarlı seviyelere tırmanırken Cardano fiyatı da piyasada etkileyici bir performans ortaya koydu. BTC fiyatı yeni zirve arayışına girerken, kripto para piyasasının toplam değeri de yeniden 2 trilyon doların üzerine çekti

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  BTC Yönünü Tersine Çevirdi

  20 Temmuz tarihinden beri BTC fiyatındaki kazanç ortalaması yüzde 65 oranının üzerine çıkmış oldu. Bilindiği üzere yüksek volatilite görülen kripto para piyasalarında bir ayda veya bazen daha kısa sürede çok şey değişebilir. Uzmanlar bu duruma örnek olarak 20 Temmuz tarihinde Bitcoin fiyatının 29 bin 200 dolara düşmesini gösteriyor

  Kripto para piyasasının genelinde ve yatırımcılarda düşüş hissi hakim olmuşken BTC yörüngesini tersine çevirerek hızlı bir yükseliş performansı ortaya koydu. Lider kripto para birimi ilk olarak 30 bin dolar seviyesini geri aldı ve daha sonra tırmanmaya devam etti. BTC fiyatı sadece birkaç gün içinde 10 bin dolardan fazla yükselerek yatırımcısını sevindirdi. 

  Altcoinler Başarılı Performans Gösterdi 

  Kripto para piyasasında özellikle altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gören alternatif kripto paralar bu zaman diliminde BTC ile benzer şekilde performans gösterdi. Altcoinler geride kalan günlerde daha mikro ölçekte, çoğu yukarıda bahsedildiği gibi etkileyici kazanımlar elde etti.

  ETH fiyatı 3 bin 300 doların üzerine kadar çıkarak yatırımcısını heyecanlandırdı. Bunun yanı sıra BNB, DOT, UNI, SOL küçük kazançlarda kalırken, DOGE, ADA ve XRP fiyatındaki yükseliş dikkat çekti. Ripple’ın performansı, yüzde 12’lik bir artışın ardından dikkat çekerken son 3 ayın en yüksek seviyesinde bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle