Kripto Para

Çinli BTC madencilik cihazı üreticisi Kazakistan’ı seçti

  Kripto para sektörünün en büyük madencilik cihazı üreticilerinden Canaan şirketi, yeni açıklama yaptı. Kazakistan’da Bitcoin madenciliği yapmaya başladığını duyuran şirket, BTC üretiminde kendi cihazlarını kullanacak.

  Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre Çinli Bitcoin madencilik cihazı üreticisi Canaan, madencilik sektöründe yeni bir hamle yaptı. Sektörün en büyük markalarından biri olan Canaan, bir yandan kripto para madencilerine ASIC BTC madencilik cihazı satışını sürdürüyor. Dev firma bunun yanı sıra Kazakistan’da kendi cihazlarını kullanarak Bitcoin madenciliği yapacak.

  2013 yılında faaliyetlerine başlayan ve Pekin ile Hangzhou’da ofisleri bulunan Canaan, kurumsal ölçekte geniş bir müşteri ağına sahip. Bitcoin madencilik cihazları üreticisi firma, madencilik işlemleri için Kazakistan’ı seçtiğini duyurdu. Firma, Avalon modeli kripto para madencilik cihazlarını kullanarak bu bölgede yeni bir tesis açacak.

  Şirketin Hisseleri Uçuşa Geçti

  Teknoloji firmalarının hisselerinin listelendiği Nasdaq’ta yer alan Canaan, bu senenin ilk çeyreğinde sattığı cihazlar ile geçen seneye göre ciddi anlamda kazanç elde etti. Dev firmanın kazançları 6 katına çıkarken, bu dönemde şirket 61.5 milyon dolarlık net gelir açıkladı

  Kripto para madencilik cihazları satışından kazançlarını katlayan şirket, artık kripto para madencilik sektörüne de doğrudan giriş yapacak. Kripto para basınında yer alan ifadelere göre Canaan, piyasadaki fiyat dalgalanmalarından olumsuz etkilenmemek için madencilik hizmetine başlayacak. Dev firma, Kazakistan’da kuracağı Bitcoin madencilik tesislerinde kendi stoğunda bulunan Avalon modeli cihazları kullanacak.

  Bitcoin Madencilerinden Yeni İstihdam Alanlar

  Kripto para dünyasının en önde gelen madencilik şirketlerinden Canaan CEO’su Zhang Nangeng, Çin’in kripto para madenciliğine karşı tutumunu eleştirmişti. Nangeng, bu sektörün Bitcoin madencileri ile yoksul bölgelerde istihdam sağladığını vurgulamıştı. 

  Kazakistan, son dönemde Çin’in kripto para madencilerine yaptıkları baskıların ardından madencilik tesislerinin odak noktası haline geldi. Canaan da yurt dışındaki ilk madencilik tesisini Kazakistan’da açmaya karar verdi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle