Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Mart 2023

  Kripto para piyasaları Biden yönetiminin aldığı son kararlar eşliğinde çöküş yaşadı! Son dakika açıklanan ABD işsizlik verisi ile piyasalar bir miktar toparlarken, gün içi Bitcoin fiyatı 20 bin doların altını test etti.

  10 Mart 2023 Cuma günü kripto para piyasalarını etkileyen sıcak gelişmeleri, son dakika haberlerini ve Bitcoin (BTC) ile altcoin’lerin anlık fiyat değişimlerini gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), bir süredir kördüğüme dönen Voyager Digital’in Binance’a satışına müdahil oldu! New York İflas Mahkemesinin Voyager’in Binance.US’a satışı ardından sürece itiraz eden DOJ, bu itiraz ile temyiz yolunu açmış oldu.

  Shiba Inu ekosistemi bugün yeni bir listeleme haberi ile öne çıktı. Saklama cüzdanı ve tek noktadan alışveriş platformu Cwallet, BONE desteğini duyurarak Shiba Inu topluluğunu sevindirdi.

  Facebook’un ana şirketi Meta, merkeziyetsiz metin tabanlı bir uygulama üzerinde çalıştığı bilgisini kamuoyu ile paylaştı. Hintli iş haber sitesi MoneyControl tarafından paylaşılan habere göre Meta’dan bir yetkili, “Yaratıcıların ve fenomenlerin ilgi alanlarıyla ilgili güncellemeleri anlık olarak paylaşabilecekleri bir alan yaratma konusunda fırsat olduğunu düşünüyoruz” sözleri ile bağımsız bir ürün ve metin güncellemeleri paylaşmak için kullanılacak P92 üzerinde çalıştıklarını söyledi.

  Analist Michael van de Poppe, BTC’de yaşanan son süreci değerlendirdi. Twitter üzerinden paylaştığı son değerlendirmede üst üste gelen olumsuz haberlere değinen van de Poppe, Bitcoin ve altcoin’lerin önemli bir stres testinden geçtiğini söyledi.

  New York Başsavcılığı, kripto para borsası KuCoin’e dava açtı! Dava “lisansız hizmet vermek” nedeni ile açılırken, davada Ethereum’un (ETH) emtia olarak yorumlanması dikkat çekti.

  Merakla beklenen bir ABD verisi daha açıklandı! ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararlarını doğrudan etkileyen ABD Tarım Dışı İstihdam verisi 311 bin olarak beklenti üstü açıklandı. ABD işsizlik oranları ise yüzde 3,4 olarak açıklanan beklentinin üzerinde yüzde 3,6 olarak açıklanarak piyasalara bir nebze nefes aldırdı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Son dakika ABD işsizlik verisi sonrası piyasalar bir nebze rahatladı. BTC fiyatı açıklanan veri ile 20 bin 210 dolara yükselirken, ETH bin 419 dolara ulaştı. Düşüş piyasanın geneline yansısa da en iyi 100 para birimi arasında yüzde 376,65’lik artışla BinaryX (old) BNX dikkat çekiyor. BNX fiyatı son yükselişle 477,4 dolara yükseldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle