Kripto Para

BTC yasa tasarısı Paraguay Meclisine sunulacak!

  El Salvador’un Bitcoin (BTC) adımından sonra, benzer şekilde ilk adımı atacağının sinyalini veren Paraguay’da bu adım artık somutlaşmak üzere. Zira Paraguay Meclisi’nde milletvekili olan Carlitos Rejala, önümüzdeki hafta meclise “Bitcoin yasa tasarısını” sunacağını açıkladı.

  El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Haziran ayı başlarında Bitcoin’in (BTC) El Salvador’da resmi para birimi olması için meclise yasa tasarısını sunacaklarını açıklamıştı. Henüz bu tasarı meclise sunulmadan, bu haber kripto para piyasalarında heyecan yaratmıştı. Ardından Bukele tasarıyı meclise sundu ve yasa onaylandı. Böylece El Salvador’un resmi para birimleri ABD doları ile birlikte Bitcoin oldu. El Salvador’daki bu adımın diğer birçok ülke için öncü olması zaten beklenen bir durumdu. İlk sıcak tepkiyi veren Paraguay, şimdi bu adımı daha somut şekilde atmaya hazırlanıyor.

  “Takipte Kalın, Çünkü Paraguay ve Dünya İçin Büyük Bir Sürpriz Yolda”

  El Salvador’daki Bitcoin adımından sonra heyecanını söz konusu dönemde Twitter üzerinden dile getiren Paraguaylı milletvekili Carlitos Rejala, benzer bir adımın Paraguay’da görülmesi gerektiğini ifade etmişti. Çeşitli kripto para topluluklarından ve ünlü isimlerden bu konuda destek alan Rejala, şimdi bu adımı meclis gündemine taşımayı planlıyor. Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rejala, haberi heyecan verici bir şekilde duyurdu. Rejala “Bitcoin yasa tasarısını” önümüzdeki hafta meclise sunacağını açıkladı.

  Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Carlitos Rejala, söz konusu yasa tasarısını Senatör Fernando Silva Facetti ile birlikte 14 Temmuz tarihinde meclise sunacaklarını dile getirdi. Açıklamasından sonra Rejala “Takipte kalın, çünkü Paraguay ve dünya için büyük bir sürpriz yolda” ifadelerine yer verdi.

  Rejala El Salvador’un Kararından Sonra Ne Demişti?

  Carlitos Rejala, Haziran ayında El Salvador’un hamlesinden sonra Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer vermişti:

  “Uzun zamandır söylediğim gibi, ülkemizin yeni jenerasyonla birlikte yoluna devam etmesi gerekiyor. Zaman geldi, bizim zamanımız. Bu hafta Paraguay’ı dünyaya yeni şekilde tanıtacak önemli bir projeye başlıyoruz. Gerçekten Ay’a gidiyoruz.”

  El Salvador’un Kararından Daha Farklı Olacak

  El Salvador’da Bitcoin, ülkenin resmi para birimi olarak kabul edildi. Ancak Rejala’nın daha önce Reuters’e verdiği röportajdan yola çıkarak, Paraguay’daki adımın daha farklı atılacağı düşünülüyor. Zira Rejala söz konusu röportajda “Bu bir dijital varlık tasarısı ve Bitcoin’i yasal para olarak ele alan El Salvador’dan farklı olacak” sözlerini dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle