Bitcoin boğa sezonu yeni başlıyor

  Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde yaşadığı sert düzeltme kripto para piyasasında panik yarattı. Uzun zamandır yukarı yönlü hareketlilik gösteren ve bu yıl 62 bin dolar seviyesine ulaşarak tarihi rekorunu tazeleyen Bitcoin’in son düşüşü boğa sezonunun bitip bitmediği tartışmasını yarattı. Bu tartışmaya yorum getiren ünlü analist PlanB ise boğa sezonunun yeni başladığını açıkladı.

  2020 yılının ortasından bu yana gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken Bitcoin’in yaşadığı son düzeltme yatırımcıları panikletti. Uzun zamandır yükseliş gösteren kripto paranın yeniden aşağı yönlü ivme almasından korkan yatırımcılar boğa sezonunun son bulup bulmadığı noktasında tartışma başlattı. Tartışmaya dahil olan ünlü analist PlanB açıklamaları ile yatırımcıları rahatlattı.

  Bu sene Bitcoin yükselişini tetikleyen etmenlerin başında blok ödülünün yarılanması geliyor. Blok ödülü yarılanması ve BTC arzı ile ilgili S2F modelini geliştiren PlanB, piyasanın popüler analistleri arasında yer alıyor. 2020 yılının başından bu yana Bitcoin’in hemen hemen her adımını doğru tahmin eden analistin fikirleri bu nedenle yakından takip ediliyor. Ünlü analist son olarak da Bitcoin boğa sezonunun devam edeceğine yönelik açıklamalarda bulundu.

  Ünlü analist Bitcoin yükselişinin sinyalini verdi

  Kripto para piyasasında tartışma yaratan boğa sezonunun devam edip etmeyeceği konusunda ünlü analist PlanB açıklama yaptı. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan analist, Bitcoin için yükseliş sinyali verdi. PlanB Bitcoin’in boğa sezonunun bitmediğini açıkladı. Boğa sezonu başlayalı 4 ay olduğunu belirten analist, Bitcoin yükselişinin uzun süre devam edeceğini belirtti.

  Tone Vays Bitcoin’in 70 bin dolar seviyesine ulaşmasını bekliyor

  Bitcoin sezonunun devam edeceği noktasında olumlu düşünceleri olan tek isim PlanB değil. Kripto para piyasasının önemli isimlerinden Tone Vays da Bitcoin’in yükselişini devam ettirmesini bekliyor. Tone Vays konu ile ilgili açıklamasında Bitcoin’in dip seviyesine ulaşmasının mümkün olmadığını belirtti. Ünlü isim konsolidasyonun başladığını ve piyasanın olumlu işaretler verdiğini açıkladı.

  Bitcoin’in 48 bin dolara kadar güvenli bölgede olmaya devam edeceğini açıklayan ünlü analist, fiyat tahminini de açıkladı. Tone Vays Bitcoin’in haziran ayı öncesinde 70 bin dolar seviyesine ulaşmasını bekliyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle