Kripto Para

Huobi borsası bazı ülkelerde işlemleri daralttı

  Kripto para piyasasında en çok kullanılan borsalardan biri olan Huobi hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı. Basındaki haberlere göre popüler borsa, bazı ülkelerdeki yeni müşterileri için vadeli işlemler ve kaldıraçlı işlemleri askıya aldı…

  Kripto para yatırımcılarının yoğun şekilde tercih ettiği ve kullandığı borsalardan biri olan Huobi hakkında yeni iddialar ortaya atıldı. Kripto para basınında yer alan gelişmelere göre dev borsa, bazı ülkelerdeki yeni müşterileri için kripto para vadeli işlemler ile kaldıraçlı işlemleri dondurdu.

  Borsa kullanıcılarının da dikkatini çeken bu gelişme, kripto para topluluğunda şaşkınlık yarattı. Popüler analistler ve sektör temsilcileri ise Huobi borsasından gelen bu adımı, dijital varlıkların karşı karşıya olduğu yasal denetim süreciyle bağlantılı olarak yorumladı. Huobi borsasından yapılan açıklamada, bazı ülkelerde vadeli işlemlerin kısıtlanacağı açıklanırken, hangi ülkeler olduğu henüz belirtilmedi.

  Huobi Borsasında Geçici Kısıtlama

  Kripto para topluluğunun en çok kullanılan borsalarından olan Huobi, geçici kısıtlama kararı hakkında detayları paylaşmadı. Bu sebeple hangi ülkelerde ve neden vadeli işlemlerin askıya alındığı konusu kafalarda soru işaretleri yarattı. Öte yandan bazı kripto para uzmanları borsanın bu kararının, Çin'deki yasal belirsizlik ile ilişkili olabileceğini söyledi.

  Borsadan yapılan açıklamalar arasında Çin’in kripto para alım satım faaliyetlerini önlemeye devam edeceği kararıyla birlikte küçülmeye gidildiği de belirtildi. Huobi kripto para borsası Çin’deki madencilik barındırma hizmetlerinde küçülmeye gitmesiyle dikkat çekti. 

  Çin’deki Yasaklamalar Etkili Oldu

  Çin, sadece yurt içindeki kripto para piyasasını kontrol etme planlarını yineledi, böylelikle kripto para politikasında herhangi bir değişiklik yapmadı. Çin’den gelen kripto para yasaklarının Huobi borsasını küçülme kararı almasında etkili olduğu biliniyor. Huobi borsası son dönemde Hong Kong'un menkul kıymetler düzenleyicisinden onay almış ve bununla birlikte bölgede genişlemeyi hedeflemişti. 

  Hacim bakımından dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası olan Huobi Global, son dönemdeki genişleme planlarını da değiştirmek durumunda kaldı. Borsa, ayrıca Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'nda "Tip 4" ve "Tip 9" lisansı almıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle