Kripto Para

MEX Token ve Dağıtım Programı

  Hızlı, güvenli, ölçeklenebilir, ucuz ve merkezi olmayan Maiar borsasının  yerel kripto parası olan MEX ile tanışın. Saydığımız tüm bu özellikleri bünyesinde toplayan ilk merkezsiz borsa (DEX) ve likidite sağlayıcısı (AMM).

  Maiar 300 binden fazla kullanıcıya, kesintisiz ve hızlı bir şekilde mobil trade yapma imkanı da sağlıyor. MEX token ve Maiar borsası hakkında detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca MEX token dağıtım programı hakkında bilgi edinin

  MEX Token ve Maiar (DEX) Nedir?

  MEX coin ise, Maiar borsası içerisinde kullanıcıların borsaya likidite sağlamasını teşvik etmek için oluşturulmuş bir yönetişim tokenıdır. Elinde MEX coin tutan yatırımcılar hem borsanın yönetiminde söz sahibi olabilecek hem de düzenli pasif gelir elde edebilecek. Tüm bu özellikleri ile Maiar borsası yatırımcıların ilgisini çeken bir platforma dönüşüyor.

  Yani kısacası; likidite madenciliği ve MEX token ödülleri ile borsadaki likidite tedarikine teşvik sağlanmış olur. Daha fazla likidite zamanla daha geniş bir yatırımcı topluluğu ve daha büyük ticaret hacmi demektir.

  Başlangıçta üç haneli yıllık yüzde getirileri, likidite sağlayıcılarını ikna edecek en önemli faktör olacak. Bu yüksek getiri oranı ile borsada adeta volkanik patlama oluşacak. Daha yüksek likidite sağlandıkça yıllık kazanç oranları da artış gösterecek. Maiar DEX, kullanıcı büyümesini daha da genişletmek için, Ethereum tabanlı ve BSC tabanlı DeFi kullanıcılarının katılımını artırmak için iki farklı teşvik programı sunacak.

  Adil Bir Lansman

  Yakın zamana kadar, DeFi topluluğunun AMM-DEX hacimlerindeki artıştan olumlu olarak yararlanma şansı yoktu. Uniswap, DeFi ekosistemini başlattığında bile, topluluk protokolün başarısını ne yönetebilir ne de paylaşabilirdi.

  %100 merkezsiz ve topluluğa ait olan bir DEX’tir Maiar. Sahiplik yoluyla katılımın yanı sıra topluluk, yönetişim ve geliştirici hibeleri aracılığıyla protokolün yeniliğine doğrudan katkıda bulunabilecektir. Arzu edilecek yeni ürünler ve özellikler, topluluk oylamasıyla tanıtılacak ve uygulanacaktır. Hem yönetişim hem de mülkiyet açısından herkes Maiar DEX'in başarısına katılabilecek.

  MEX Temini, Dağıtımı ve Emisyonu

  MEX'in birincil işlevi, borsaya likidite sağlamayı teşvik etmektir. Şu anda MEX tokenlarının tedarikinde sabit bir sınır yok, bu da onu enflasyonist bir token haline getiriyor. Blok ödüller olmadan, likidite sağlamak için çok daha fazla teşvik sağlanacaktır.

  Amaç, MEX ürünlerine deflasyonist mekanizmalar inşa ederek deflasyonu emisyondan daha yüksek yapmaktır. Orta-uzun vadede amaç, yaratılan miktardan daha fazla MEX'in dolaşımdan çıkmasıdır.

  MEX Token Dağıtımı

  İlk yıl içinde dağıtılacak veya oluşturulacak MEX token sayısı tabloda bulunuyor:

  Ayrıca şu drive tablosundan da detaylı bilgiye erişebilirsiniz: https://docs.google.com/spreadsheets/u/1/d/1PuDuWsD6CrkkYJ0AbPlPCSmbC0iCukx3-Gw_wYCglmM/edit?usp=sharing

  eGold Sahiplerine MEX token Dağıtımı

  Maiar DEX'in piyasaya sürülmesinden önce, MEX token mevcut topluluk üyelerine adil bir şekilde dağıtılacak. MEX token edinmek isteyen kullanıcıların eGold coin’leri ellerinde tutmaları gerekiyor. eGold sahiplerine 8 hafta boyunca MEX token dağıtımı yapılacak.

  EGold sahiplerine toplam 604.800.000 MEX tahsis edilecektir. Bu miktar, bu programı takip eden 12 haftalık bir zaman dilimine dağıtılacaktır:

  • 1. Hafta: 201.600.000 MEX
  • 2. Hafta: 151.200.000 MEX
  • 3. Hafta: 100.800.000 MEX
  • 4. Hafta: 50.400.000 MEX
  • 5. Hafta: 25.200.000 MEX
  • 6. Hafta: 20.160.000 MEX
  • 7. Hafta: 15.120.000 MEX
  • 8. Hafta: 10.080.000 MEX
  • 9-12. Hafta: 7.560.000 MEX

  MEX'in eGold sahiplerine dağıtımı, tüm adreslerin haftalık olarak alınan görüntüleriyle yapılır. Süreç bittikten sonra kullanıcılar hak kazandıkları MEX tokenları almak için manuel olarak tokenları talep etmeleri gerekecek. Talep süresi içerisinde istenmeyen tokenlar “kayıp” olarak kabul edilecek ve yakılacak. 

  Edinilen MEX tokenlar belirli süre içerisinde kilitli kalacak. Bu kilit programı şu şekilde:

  • %10’u Maiar DEX lansman gününden 30 gün sonra kilidi açılacak.
  • % 90'ı 1 yıl sonra kilidi açmaya başlayacak ve sonraki 6 ay boyunca aylık %15 doğrusal şekilde açılacak.

  Ayrıca kilitli olan tüm bu kazanılmış MEX tokenlar, MEX kullanan tüm çiftlerde likidite sağlamak için kullanılacaktır: EGLD / MEX gibi veya MEX Havuzunda stake edilecek, böylece daha fazla MEX kazanılacaktır.

  UNI / CAKE / SUSHI Sahiplerine MEX Token Dağıtımı

  Tüm UNI / CAKE / SUSHI sahipleri toplamda 80.000.000 MEX token talep edebilecek. Bunun için 5 Nisan'da tutulan bakiyelerin anlık görüntüleri dikkate alınacak.

  • UNI: 50.000.000 MEX
  • Cake: 25.000.000 MEX
  • SUSHI: 5.000.000 MEX

  UNI / CAKE / SUSHI sahiplerine tahsis edilen tüm MEX'in, anlık görüntü tamamlandıktan sonra 90 gün içinde adres sahibi tarafından manuel olarak talep edilmesi gerekecektir. Talep edilmeyen MEX, talep süresi sona erdikten sonra "kayıp" olarak kabul edilecek ve asla basılmayacaktır.

  Güvenlik Fonu

  Acil durum fonları yalnızca kritik hatalar veya güvenlik endişeleri durumunda kullanılacak.

  Geliştirici Hibeleri

  MEX, geliştiricileri ve girişimcileri Maiar DEX'in üzerine inşa etmeye teşvik etmek için kullanılacak. Fonların tahsisine topluluk yönetişimi yoluyla karar verilecektir.

  İlk likidite

  Bu MEX, EGLD / MEX çiftine ilk likidite sağlamak için kullanılacaktır. TVL yeterince büyük kabul edildikten ve işler kalan MEX'i stabilize ettikten sonra bu ilk likidite için kazanılan MEX ödülleri yakılacaktır.

  MEX ekosistem büyümesi

  MEX ekosisteminin büyümesini sağlamak ve stratejik erişimi artırmak için, MEX için merkezi borsalarla işbirlikleri dikkate alınacaktır. Bu işbirlikleri, CEX kullanıcılarına, orada bir listeleme hazırlanırken MEX'i yetiştirme fırsatları sağlayacaktır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle