Binance raporu: BTC boğa piyasası başlamış olabilir mi?

  Dev kripto para borsası Binance’in araştırma ekibi, kripto paraların geleceğine ilişkin tahminler içeren bir rapor paylaştı. Analistler, “BTC boğa piyasasının resmen başladığını söylemek için erken” dedi.

  Aralık ayına hızlı bir başlangıç yapan Bitcoin (BTC) ve altcoinlerde pozitif görünüm sürüyor. En büyük kripto para birimi BTC öncülüğünde hızla değer kazanan piyasada "boğa sezonu başladı" söylentileri arttı. Pek çok analist bu konuda görüş bildirirken Binance ekibinden dikkat çekici bir rapor paylaşıldı.

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance’in araştırma kolu Binance Research yeni bir rapor yayımladı. Bu raporda analistler, kripto para piyasasının geleceğine dair görüşler bildirdi. Analistler, BTC fiyatındaki hızlı yükselişle birlikte piyasanın canlılık belirtileri gösterdiğini vurguladı.

  NFT Çılgınlığı Geri Dönüyor

  Binance ekibi raporda, kripto para piyasasının toplam değerinin yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 110 arttığını vurguladı. Piyasa değeri 870 milyar dolara ulaşan kripto paralar, dördüncü çeyrekte yüzde 55 değer kazandı.

  Uzmanlar bir süredir ölü taklidi yapan NFT hacimlerini inceledi. Uzun süredir gözden düşen NFT hacimleri 8 aylık düşüş trendini kırıp kasımda aylık bazda yüzde 200 arttı. BTC, 375 milyon doları aşan NFT hacmiyle zirvede yer alırken Ethereum NFT’leri 348 milyon dolarda kaldı.

  BTC Ordinals ve ETF Coşkusu

  En büyük kripto para birimi BTC, Ordinals çılgınlığı ile yeniden canlandı. BRC-20 ile hareketlenen varlıklar özellikle kasım ayında büyük ilgi gördü. Spot BTC ETF başvurularının onaylanacağı yönündeki olumlu veriler de kripto piyasasını destekledi. Uzmanlar, Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen BTC Halving (yarılanma) etkinliğinin çok önemli olduğunu vurguladı.

  Altcoinlerde ise en iyi performans gösteren projelerin başında Solana (SOL) geldi. Bir diğer katman-1 protokolü olan Toncoin de bu dönemde Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi. Ayrıca SocialFi, Farcaster, Lens ve Binance Square güncellemeleri son dönemin parlayan yıldızları oldu.

  Binance Research’ün raporunda BTC boğa piyasasının resmen başladığını kesin olarak söylemek için henüz erken olduğu belirtildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle