Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 14 Nisan 2021

  Kripto para piyasasında yeni rekorların kırıldığı bir gün geride kalırken Bitcoin (BTC) ve önde gelen altcoinlerde önemli gelişmeler yaşandı. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği 14 Nisan Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin gelişmelerinin özetini özel haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasasının en önemli gündem maddesi Coinbase borsasının Nasdaq teknoloji borsasında listelenmesi haberi oldu. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu gelişmelerin, Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasası üzerinde olumlu etki bıraktığı görüldü. Sektörün en popüler kripto para borsası Coinbase hisseleri işleme açılır açılmaz BTC fiyatında sert bir yükseliş hareketi gözlemlendi

  Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesinin ardından hareketlenen kripto markette Bitcoin önce tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu tazeledi. Daha sonra hızlı bir düşüş yaşayan BTC tepki alımları ile birlikte yeniden pozitif yönde kalma savaşı veriyor. ABD’li kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, düzenlemeler sebebiyle ülkeden taşınmak durumunda olabileceklerini söyledi

  Altcoin projelerinde ise Ethereum (ETH) ağında Berlin Hard Fork'u için geri sayıma başlandığı gelişmeleri paylaşıldı. ETH bu güncelleme öncesinde hızlı yükselerek yeni bir ATH seviyesi oluşturmayı başardı. Ripple ekosisteminin en aktif isimlerinden olan Leonidas Hadjiloizou, Bitstamp borsası bakım için kapalıyken DEX üzerinden alım yapıldığını söyledi. XRP piyasasında ilginç olayların yaşandığını dile getiren ünlü isim, altcoin yatırımcılarının da kafalarını karıştırdı. Günün en çok kazandıran altcoin projesi ise Dogecoin (DOGE) oldu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Coinbase listelenme haberleri ile birlikte hızlı yükseliş hareketi gösteren Bitcoin gün içinde en yüksek 64 bin 778 dolara kadar tırmandı. Lider kripto para birimi bu seviyede kalıcı olamayınca artan satış baskısı ile 63 bin dolar seviyesine geri düştü. Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 0.51 oranında kayıp görülüyor. 

  Altcoin piyasasında Ethereum (ETH) yüzde 3.56 oranındaki yükselişle 2 bin 356 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Popüler meme token Dogecoin (DOGE) fiyatı ise adeta uçuşa geçti. DOGE fiyatında gün içinde yüzde 62.88 oranında yükseliş görülürken yatırımcılar büyük kazanç sağladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle