Kripto Para

Kripto dolandırıcıları İngiliz Ordusunu hedef aldı!

  Kripto dolandırıcıları bu kez İngiliz Ordusunu hedef aldı! İngiliz Ordusunun Twitter ve YouTube hesaplarını hedef alan dolandırıcılar hesapları ele geçirirken, ordunun yeniden kontrolü ele alması dört saat sürdü. Piyasada ise ordunun düştüğü bu durum, “utanç verici güvenlik ihlali olduğu” şeklinde yorumlandı.

  Kripto dolandırıcıları bu kez çıtayı yükseltti ve İngiliz Ordusunu hedefe oturttu! Ordunun Twitter profilini NFT’lerle bombalayan hacker’lar, bununla yetinmeyerek YouTube kanalına da el attı. İngiliz Ordusu ise tam 4 saat sonra kontrolü ele alırken, güvenlik noktasında sınıfta kaldı!

  Hesabın Adı Değiştirildi!

  İngiliz Ordusunun sosyal medya hesaplarını hackleyen kripto dolandırıcıları, ordunun resmi Twitter hesabını NFT’lerle ilgili gönderilerle resmen bombaladı! Bir müddet sonra ise hesabın adını “The Possessed” olarak değiştiren hackerlar, yasal koleksiyonlar kullansalar da takipçileri aldatmaya yönelik hareketler sergilemeleri nedeniyle epey tedirginlik yarattılar.

  YouTube Kanalı Da Nasibini Aldı!

  Twitter hesabı sonrası İngiliz Ordusunun YouTube kanalı da hack girişiminden etkilenirken, hacker’ler kanalın ismini “Ark Invest” olarak bilinen meşru bir şirketi taklit ederek değiştirdi! Ele geçirilen YouTube kanalında Elon Musk ve Cathie Wood’un canlı konuşmalarını yayınlayan hacker’lar, Bitcoin ve Ethereum’un neden 2022’de patlayacağını gösteren bir dizi yayınla akışı epey meşgul etti!

  4 Saat Sonra Kontrolün Ele Geçmesi Eleştirildi

  Ordunun Twitter ve YouTube hesaplarının hacklenmesi yanında kontrolün yeniden ele geçirilmesi için 4 saatlik sürenin geçmesi ise epey eleştirildi. Savunma Bakanlığı, “Orgu bilgi güvenliğini son derece ciddiye alıyor ve soruşturmaları tamamlanana kadar daha fazla yorum yapmak uygun olmaz” şeklinde bir açıklama yapsa da 20 binden fazla insanın yayını izleyerek şahit olduğu ve hackerların faydalandığı güvenlik açığı yoğun eleştiri aldı!

  Avam Kamarası Savunma Seçim Komitesi Başkanı Tobias Ellwood, ihlalin ciddi göründüğünü söylerken bunun bir daha yaşanmasının önlenmesine yönelik adımlar atılması gerektiğini vurguladı. Kripto endüstrisinde de alaya alınan saldırının zamanlaması da dikkat çekiciydi. Birleşik Krallık’ın küresel bir kripto varlık merkezi planları olmayı düşündüğünü açıklamasından sadece birkaç gün sonra gelen bu saldırı ise manidar olarak yorumlandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle