Kripto Para

Popüler finans ve kripto para uygulaması halka arz ediliyor

  Son dönemin en popüler finans uygulaması Robinhood, halka arz için SEC’e resmi başvuruyu yaptı. Yakın zamanda kripto para hizmetleri de sunmaya başlayan şirket, halka arzdan 100 milyon dolarlık gelir elde etmeyi planlıyor…

  Sosyal medyada da adından sık sık söz ettiren popüler finans uygulaması Robingood halka arz ediyor. Son dönemde kripto para yatırımcıklarının varlıklarını yatırıp çekmelerine imkan tanıyan Robinhood, SEC’e resmi kayıt beyanı için Form S-1 dosyasını gönderdi.

  Halka arzdan yaklaşık 100 milyon dolar gelir elde etmeyi planlayan Robinhood, finans dünyasının önde gelen şirketleri arasına girmeyi başardı. Halka arz edilecek hisselerin yüzde 20 ila 35’lik kısmı, platformun perakende müşterilerine ayrılacak. Halka arz edilecek olan Robinhood hisse senedi, dünya teknoloji borsası Nasdaq’ta HOOD koduyla listelenecek.

  Dogecoin Yatırımcılarından Büyük İlgi Görüyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başvurusunda S-1 formunu sunan Robinhood, 18 milyondan fazla perakende müşteriye sahip. Şirketin geçen seneye göre yüzde 151 oranında büyümesi dikkatlerden kaçmıyor. bununla birlikte Robinhood şirketinin 80 milyar dolar müşteri varlığı bulunuyor.

  Hisse senedi ticaret platformu olmasına rağmen kripto paralara da yakın olan Robinhood, platformdaki işlemlerin büyük çoğunluğunu Dogecoin (DOGE) ile yapıyor. Bunun yanında pek çok kripto parayla da işlem yapılabiliyor. Hisse senedi ve kripto para ticareti hakkındaki eğilimleri ortaya koyan şirket, henüz halka arz tarihini açıklamadı. 

  Kripto Paralara Güveniyor

  Robinhood, düzenleyici kuruma sunduğu belgede 3 aylık süreçte kripto para birimi ticaretinden önemli seviyede faydalandıklarını açıkladı. Platform üzerinde yapılan işlemlerin yaklaşık yüzde 17’si kripto paralarla gerçekleştirildi. Şirketin elde ettiği kripto para tabanlı gelirinin 3’te 1’lik bölümü ise sadece Dogecoin’den geldi

  DOGE kripto para biriminin hızlı yükselişi, Robinhood platformunda da söz sahibi olmasını sağlıyor. Dogecoin şimdiye kadar yüzde 10 bin 500’den fazla değer kazanarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Robinhood ekibi ise bu konuda şu yorumu yaptı: “Dogecoin işlemlerine olan talebin azalması ve söz konusu işlemlerin yerini diğer kripto para birimlerine verememesi, şirketin olumsuz şekilde etkilenmesine yol açabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle