BTC için yeni destek! Golden Cross mu geliyor?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz hafta 42 bin 500 dolara kadar yükselmişti. Gün içinde 37 bin 500 dolara kadar gerileyen BTC için analistler, 36 bin dolar desteğinin güçlü olduğunu savundu…

  Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasının geneline yansıyan olumlu haberlerin etkisiyle Bitcoin (BTC) fiyatı 42 bin 500 dolara kadar yükseldi. Ancak 4 Ağustos tarihinde en düşük seviye olarak 37 bin 500 dolarlı seviyeleri gören BTC, kısa bir süre de olsa yatırımcısını tedirgin etti. 

  Kripto para borsalarından gelen verilere göre BTC/USD paritesi, çarşamba günü kısa bir süreliğine 37 bin 500 doların altına gerileyerek yatırımcısında panik yarattı. Deneyimli analistler, piyasanın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) yeni başkanı Gary Gensler'ın yorumlarını fiyatlandığını vurguladı. 

  BTC Fiyatında 36 Bin Desteği

  En büyük kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz hafta kazandığı değeri kaybetme sinyalleri yakarken, yatırımcılar analistlerin yorumlarını yakından inceledi. Yatırımcılar, BTC’nin henüz test etmediği 36 bin dolar desteğinin güçlü olup olmadığını merak etmeye başladı. Deneyimli kripto para analisti Michael van de Poppe, “Bitcoin şimdilik iyi gidiyor” diyerek son durumu özetledi. 

  Popüler analistler, Bitcoin fiyatında olası gerilemelerde 36 bin dolarlık destek noktasının güçlü olduğunu ve daha önce pek çok sıçramada kullanıldığını söyledi. BTC/USD paritesi, kısa süre sonra yönünü yeniden yukarı çevirerek hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Lider kripto para birimi yeniden 39 bin dolar seviyesinin üzerine tırmandı

  Altın Kesişim Olasılığı Dikkat Çekiyor

  Bitcoin grafiğinde golden cross yani altın kesişim olasılığı yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Ölüm kesişiminin tam zıttı olan altın kesişim, bir varlığın 50 günlük hareketli ortalamasının 200 günlük hareketli ortalamasını yukarı yönde kesmesiyle gerçekleşiyor.

  BTC fiyatındaki yükseliş sinyallerinin başlamasıyla birlikte yeni paylaşımlar yapan popüler analist Rekt Capital şunları söyledi: “BTC bu seviyelere tutunmayı başarır veya daha fazla yükselirse, en iyi senaryoda ağustos sonunda altın kesişim görülebilir.”

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle