Beklenen teşvik paketinin Bitcoin fiyatına etkisi

  Galaxy Digital CEO’su olan Mike Novogratz Bitcoin fiyatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü isim 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin Bitcoin fiyatına olumlu yansıyacağını söyledi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) her yaşadığı her düşüşte yeni yatırımcılar tarafından satın alındığını söyleyen Galaxy Digital CEO’su olan Mike Novogratz’ın açıklamaları dikkat çekti. Bitcoin destekçisi isme göre, BTC her düşüşünde satın almak için bekleyen kurumlar ve bireysel yatırımcılardan büyük ilgi görüyor.

  Bitcoin fiyatında hafta başından bu yana devam eden düzeltme hareketi, özellikle yeni yatırımcıların canlarını fena halde sıkmış görünüyor. Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Novogratz, BTC fiyatındaki yüzde 10 oranında gerçekleşen düzeltmenin çok önemli olmadığını düşünüyor. Ünlü isme göre bu düzeltme BTC fiyatını Cuma günkü seviyesine geri getirdiği için endişe edilecek bir durum görünmüyor.

  Teşvik Paketinin Bitcoin Fiyatına Etkisi 

  CNBC kanalındaki ekonomi programına katılan Galaxy Digital CEO’su olan Mike Novogratz, son 3 ay içinde Bitcoin’in tartışmasız bir varlık sınıfı haline geldiğini söyledi. Bu yüzden bankaların bilançosuna Bitcoin eklemeye çalıştığını ve bireysel yatırımcıların buna uygun hareket ettiğini kaydetti. 

  “Bitcoin’de long pozisyonda değilsen, short pozisyondasın” diyen Novogratz, ABD Başkanı Joe Biden’ın imzaladığı 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketine de bir parantez açtı. Ünlü isme göre bu paketten yararlanacak olan ABD’li gençlerin bir kısmı adlıkları bu parayı Bitcoin satın almak için kullanacak. Dolayısıyla Novogratz, önümüzdeki dönemde Bitcoin fiyatında artış yaşanmasını bekliyor.

  Bitcoin Fiyatında Düşüşün Sebebi

  Novogratz, Bitcoin fiyatındaki son yükseliş rallisinin bireysel yatırımcıların ilgisi ile birlikte geldiğine dikkat çekti. Yaşanan düzeltmeyi “Tek bir kötü hikaye, tek gergin an ve ardından herkes elindeki varlıkları satışa çıkarıyor.” ifadeleriyle özetleyen Novogratz’ın bu açıklamaları öne çıktı. Ünlü yönetici BTC fiyatındaki yüzde 10 üzerinde gerçekleşen düzeltmenin çok ciddi olmadığını ve yükselişin devam edeceğini söylüyor. Bitcoin fiyatı bu sert düzeltme hareketi ile birlikte, rekordan önceki seviyelerine geri dönerek aldığı kazançların bir kısmını geri vermiş oldu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle