Ne olursa XRP 1 doları geçebilir? Analist açıkladı!

  Piyasadaki volatilitenin yanı sıra, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden davadan da payını alan XRP, dalgalı seyretmeye devam ediyor. Analist Saif Naqvi, XRP’nin tekrar 1 dolar seviyesini geçmesi için hangi şartların oluşması gerektiğini dile getirdi.

  Kripto para piyasaları Mayıs ayından bu yana sert volatiliteye teslim olmuş durumda. Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere, neredeyse tüm kripto para birimleri son haftalarda bu duruma uygun hareket ediyor. Piyasanın genel durumundan etkilenen XRP, öte yandan devam etmekte olan davanın da etkilerini hissediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davanın etkileriyle savruk fiyat hareketleri sergileyen XRP için, ünlü analist Saif Naqvi fikirlerini paylaştı.

  XRP Toparlanma Sürecinde Dalgalı

  Piyasada görülen düşüş hareketliliklerine hızlı uyum sağlayan XRP, aynı uyumu toparlanma hareketlerinde de gösterdi. 22-29 Haziran tarihleri arasında %15’lik değer artışı yaşayan XRP için yeniden 1 doları aşabilmesi adına XRP topluluklarında umutlu bir bekleyiş var. 0,65 dolar ile 0,70 dolar bandı arasında hareket etmeye devam eden XRP’nin tekrar 1 dolar seviyesini aşabilmesi için, analist Saif Naqvi nelerin gerekli olduğunu açıkladı.

  Naqvi XRP Destek Noktalarını Değerlendirdi

  Geçtiğimiz hafta piyasada görülen düşüşlere katılan XRP, daha sonra 0,48 dolar seviyesinden yukarı yönlü tırmanış başlattı. Bu tırmanış ile birlikte XRP, 1 haftalık süreçte yükselen üçgen formasyonu oluşturdu. Analistler bu formasyonda destek noktalarının 0,54 ve 0,58 dolar olabileceğini dile getirdi. Naqvi, bu destek bölgelerinin boğa trendinde bakıldığında alt trend çizgisi oluşturduklarını düşündüğünü ifade etti.

  Naqvi 1 Dolar İçin Şartı Açıkladı

  Naqvi, XRP’nin son yükselişlerden sonra üst trend çizgisini de 0,69 dolar bandına kadar getirdiğini ifade etti. Naqvi’ye göre bu seviyenin hemen üzerinde trend çizgisi olarak 0,77 dolar bandı bulunuyor. Naqvi, bu bölgenin aynı zamanda günlük 200 SMA değeri olduğunu da hatırlattı. Safi Naqvi’ye göre, en iyi senaryoda bu bölgenin üzerinde gerçekleşecek olan istikrarlı bir kapanış, XRP fiyatını 1 dolara kadar taşıyabilir. Fakat Naqvi, şimdilik piyasanın hala ayıların kontrolünde olduğunu da ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle