Kripto Para

Balinalar şubat ayında 140 binden fazla Bitcoin sattı

  Bitcoin (BTC) piyasası hakkında güncel bilgiler gelmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatındaki son düşüşün arkasında BTC balinalarının satış yapmış olma ihtimali düşünülüyor. Blockchain verileri balina hareketlerine dikkat çekti…

  Zincir içi analiz verilerine göre sadece şubat ayında Bitcoin balinalarının yapmış olduğu satışlara dikkat çekti. En az 1000 Bitcoin bulunan cüzdanlardan yapılan satışların 7 milyar dolar değerine geldiği görüldü. Bitcoin balinalarının satışlarını hızlandırması ile birlikte Bitcoin fiyatlarında düşüş trendinin başladığı belirtiliyor.

  Geçtiğimiz dönemde haftalarca Bitcoin biriktiren hesaplar son günlerde büyük çaplı Bitcoin satışları yapmaya başladı. Bitcoin balinaları son günlerde bazı varlıklarını elden çıkartarak biriktirme işine son verdikleri görüldü. Bitcoin fiyatlarının düşmesinin arkasındaki sebeplerden biri olarak BTC balinalarının satış yapması gösterildi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin hacmi 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin Balinaları Almak Yerine Satıyor

  Lider kripto para biriminin fiyatındaki düşüş trendi, kripto para yatırımcıları ve topluluğu arasında çok konuşuldu. Bitcoin fiyatını olumsuz etkileyen faktörler arasında Bitcoin balinalarının son birkaç gün içinde satış yapmaya başlaması ihtimali üzerinde duruluyor. Bitcoin yeni rekorlara yönelmesine rağmen özellikle son dönemde Bitcoin satışlarının peş peşe gelmesi kafalarda soru işareti yarattı.

  Geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan Bitcoin fiyatının yükselmesiyle birlikte düşüş trendinin başlaması da bir oldu. Eğilim şiddetle tersine dönünce Bitcoin satışları gelmeye başladı. Bitcoin fiyatındaki güncel grafiğe bakıldığında son birkaç gün içinde değerinin yüzde 20’sinden fazlasını kaybettiği ve kaybetmeye de devam ettiği görülüyor.

  Bitcoin Analiz Şirketi Raporu

  Bitcoin veri analiz şirketlerinden biri olan Glassnode, günce raporunda Bitcoin balinalarının satışlarına dikkat çekti. Bitcoin balinalarının olası rolü, BTC fiyatındaki düşüş trendini hızlandırdı. Bitcoin 2020 yılı Mart ayından 2021 yılı Şubat ayına kadar geçen 11 aylık periyotta yükseliş ivmesini devam ettirdi. Glassnode şirketi, Bitcoin cüzdanlarının yüzde 14’ten fazla arttığını belirtti.

  Bu süre içinde BTC fiyatının rekor kırmasından sonra düşmeye başlaması gözleri Bitcoin balinalarına çevirdi. Yaklaşık 11 aydır BTC biriktiren Bitcoin balinaları satışlara başladı ve balina kategorisinin arzı yaklaşık 140 bin dolar azaldı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle