Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 18 Mart 2021

  Kripto para piyasasında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki fiyat yükselişine paralel olarak işlem hacminin arttığı görüldü. 18 Mart Perşembe günü itibarıyla Bitcoin ve önde gelen pek çok kripto para biriminde fiyat artışı görüldü. ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın faiz açıklamasından sonra kripto para yatırımcılarını sevindiren gelişmeler yaşandı. 

  Günün en önemli kripto para haberleri ve fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin piyasasında son 3 gündür durgunluk ve kademeli düşüş hakimdi. Yatırımcıların dört gözle beklediği FED faiz açıklamasından çıkan sonuç, Bitcoin fiyatına olumlu yansıdı. FED Başkanı Jerome Powell’ın faiz oranlarını sabit tuttuklarını açıklamalarının ardından dolardaki düşüşe paralel olarak Bitcoin fiyatında hızlı bir yükseliş ivmesi başladı. 

  Dev banka Morgan Stanley’in yüksek profilli müşterileri için Bitcoin fonu başlatacağı haberi BTC fiyatındaki yükselişi tetikledi. Ayrıca ünlü blockchain yatırım firması Pantera Capital ekibinin yapmış olduğu Bitcoin fiyatındaki yükseliş açıklaması, yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı. Günün en önemli Bitcoin haberlerinden biri de ABD’nin en köklü bankası Bank of New York Mellon’un kripto para şirketi Fireblocks’a yatırım yapacağını açıklaması oldu.

  Altcoin piyasasında da önemli gelişmeler yaşandı. Analistler mart ve nisan ayında en çok yükseliş beklenen altcoinleri; Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) olarak sıraladı. Ripple ve SEC arasındaki XRP davasına ilişkin haberler de piyasaları rahatlatan gelişmelerden oldu

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Tüm bu gelişmelerin ışığında Bitcoin (BTC) fiyatında son 24 saat içinde yüzde 6.83 oranında yükseliş görüldü. Kripto para borsalarından gelen güncel bilgilere göre haberin hazırlandığı an itibarıyla Bitcoin fiyatı 58 bin 796 dolara kadar yükseldi. Altcoinler arasında en fazla yükseliş dün olduğu gibi bugün de Cardano (ADA) fiyatında yaşandı.

  ADA yatırımcılarını sevindiren yüzde 17.61 oranındaki artışın ardından fiyat 1.46 dolara kadar yükseldi. Kripto para piyasasında değer sıralamasına göre ilk 30 içinde yer alan bütün dijital varlıkların fiyatında yükseliş görüldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle