Popüler analistin BTC, ETH, LTC ve XRP tahminleri

  Kripto para piyasalarının dünyaca ünlü analisti Michael van de Poppe, yatırımcıları heyecanlandıracak tahminlerini paylaştı. Kripto para sektörünün piyasa değeri 2 trilyon dolar dolaylarında hareket ederken, Poppe Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) tahminlerini paylaştı. Analiste göre önde gelen 3 altcoin, ilerleyen dönemlerde Bitcoin’den daha iyi performans ortaya koyabilir.

  Michael van de Poppe, yaptığı başarılı tahminleri ile yıllar içinde kripto para piyasalarında büyük bir şöhrete kavuştu. Poppe, 2020 yılının ilk çeyreğindeki altcoin sezonunu önceden tahmin etti. Öte yandan Bitcoin’in (BTC) toparlanma gösterdiği bazı dönemlerde, düşüşleri de önceden başarılı bir şekilde tahmin etti. Bir diğer yandan Poppe, 22 Şubat tarihindeki piyasanın genel çöküşünü de daha önceki tahminlerinde dile getirmişti.

  Mart ayında Bitcoin’in 50 bin dolara kadar geri çekileceğini de daha önceden başarılı şekilde tahmin eden Poppe, bu kez Bitcoin, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) tahminlerini sosyal medya üzerinden 58 bin takipçisi ile paylaştı.

  Analistin Tahminleri

  Analiste göre LTC ve ETH ile beraber kripto paraların BTC çiftlerinde dipler görüldüğü için, XRP nihayet Bitcoin’den daha iyi performans sergilemeye hazır olabilir. Konuya ilişkin olarak Poppe şu ifadeleri kullandı:

  Son 4 yılda XRP, BTC’ye karşı değer kaybediyor. BTC’ye sahip olmak, XRP’den çok daha değerli. Buna ek olarak duyarlılığın değişeceğini tahmin ediyorum. Bir de buna Bitcoin’in büyük olasılıkla dibe vurduğu göz önüne alındığında… Aynı zamanda ETH de dibe vurdu ve XRP, bu eski varlıklarda biraz ivme görebileceğimiz süreci takip ediyor.”

  Michael van de Poppe, Litecoin içinse yükselen yörüngenin devam edebilmesi için destek seviyesinin güçlenmesi gerektiğini düşünüyor. LTC 2 – 9 Nisan haftasında, %12 artış gösterdi.

  Poppe Yatırımcılara “Korkmayın” Dedi

  Başarılı analist, öte yandan altocinlerde görülen zayıflama eğilimlerinin yatırımcıları korkutmaması gerektiğini ifade etti. Konuya yönelik olarak Poppe şu sözleri dile getirdi:

  Piyasalar kızıldaysa ve siz bir pozisyon almamışsanız, bu durum piyasalara girebileceğiniz zamandır. Şu anda Bitcoin sıkıştırma döneminde.”

  Başarılı analist, Bitcoin’in 56 bin dolar seviyesindeki desteğini kaybetmesi durumunda, fiyatın 53 bin dolara kadar çekilebileceğini öngörüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle