Kripto Para

BTC balinaları durmuyor! 1.5 Milyar dolarlık BTC aldı

  Kripto para piyasasında uzun süredir beklenen yükseliş bir türlü gelmezken, balinalar düşük seviyelerden Bitcoin (BTC) toplamayı sürdürüyor. Son düşüşü fırsat bilen balinalar, ağustos ayının son 2 haftasında 1.5 milyar dolarlık alım yaptı.

  Kripto para yatırımcıları BTC fiyatındaki negatif eğilim yüzünden hayıflanırken, balinalar varlık biriktirmeye devam ediyor. Kripto para analitik platformu IntoTheBlock, zincir üstü verilerde BTC balinalarının hamlelerini raporladı. Söz konusu raporda BTC balinalarının devasa miktarda BTC aldıkları görüldü.

  Bitcoin arzının ciddi bir bölümüne sahip olan balinalar, kripto para piyasasındaki düşüşleri boş geçmiyor. Verilere göre balinalar ağustos ayının ikinci yarısında varlıklarını önemli miktarda çoğalttı. IntoTheBlock platformu, BTC arzının 500 milyon dolardan fazlasına sahip minimum yüzde 0.1’in üzerinde hakimiyeti olan BTC balinalarının hamlesini değerlendirdi.

  Son 2 Haftada 1.5 Milyar Dolarlık BTC Aldular

  Uzmanlara göre bu balinalar geçtiğimiz son 2 haftada toplam 1.5 milyar dolar değerinde BTC alımı yaptı. Balinalar ilk alımlarını 17 Ağustos’ta BTC fiyatı 26 bin doların altına sarktığında yaptı. En büyük kripto para biriminin her düşüşünde balinalar sağlam şekilde varlık biriktirmeye devam ediyor.

  Balinaların BTC topladığı alımlar ağustos ayının son günlerinde giderek arttı. BTC’de yüzde 13’ten fazla yaşanan aylık bazdaki düşüş hareketi balinalar tarafından boş geçilmedi. Uzmanlar, bu dönemin küçük yatırımcıda korku ve panik yaratırken balinalar tarafından fırsat olarak görüldüğünü söylüyor.

  Piyasadaki Durgunluğa Rağmen Balinalar Durmuyor

  Hatırlanacağı üzere Çin’den gelen emlak devi Evergrande’nin iflası ve Elon Musk’ın SpaceX üzerinden BTC satışı piyasada sert düşüş yaratmıştı. BTC fiyatı bu dönemde 25 bin 350 dolara kadar gerileyerek haziran ayından beri en düşük seviyeye geriledi.

  IntoTheBlock araştırma başkanı Lucas Outumuro, balina alımlarının merkezi kripto para borsalarına girişin neredeyse sıfıra yakın olduğu dönemde geldiğini hatırlattı. Şirket başkanı balina alımlarını gösteren bu verilerin organik olduğunu ve hata payı içermediğini vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle