Kripto Para

Devler çarpışacak: Dorsey ve Musk BTC organizasyonunda!

  Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, kurumsallara Bitcoin’i (BTC) daha doğru ve daha etkili anlatmak için “The B Word” isimi sanal oturumu organize etti. Oturuma Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın da katılacağı kesinlik kazandı. Musk ve Dorsey, söz konusu oturumda BTC hakkında karşılıklı konuşacak.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri oldu. Musk’ın bu alandaki popülarite serüveni de Twitter’da biyografi bölümüne “Bitcoin” yazmasıyla başladı. Zira Musk’ın bu hamlesiyle birlikte Bitcoin (BTC) o dönemde çok hızlı değer kazanınca, insanlar Musk’ın kripto paralar ile ilgili paylaşımlarını dikkatle takip etmeye başladı. Ardından BTC konusunda olumsuz açıklamalarıyla dikkat çeken Musk, şimdi ise doğrudan BTC etkinliğine katılarak fikirlerini dile getirecek.

  Dorsey ve Musk Anlaşma Sağladı

  Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey “The B Word” isimli sanal oturumu organize etti. Bu oturumda Dorsey, kurumsallara Bitcoin’i daha doğru ve etkili biçimde anlatmayı amaçlıyordu. Elon Musk’ın bu etkinlikte yer alıp almayacağı belirsizdi. Zira Musk, kendisiyle özdeşleşmiş olan kelime oyunlarıyla bu konuda bir belirsizlik oluşturmuştu. Ancak CNBC haberine göre Elon Musk ve Jack Dorsey bu konuda anlaşma sağladı. Yani Elon Musk, “The B Word” etkinliğinde yer alacak.

  Elon Musk Etkinlikle Dalga Geçmişti

  Elon Musk, 24 Haziran tarihli Twitter paylaşımlarında, Dorsey’in düzenlediği etkinlik ile ilgili “dalga geçer gibi” paylaşımlarda bulunmuştu. Dorsey ise Musk’ın bu tutumuna karşı bir yanıt vermemişti ve sonrasında Musk’ı, Bitcoin’i tartışmak üzere etkinliğe davet etmişti. Musk ise “The B Word” (B Kelimesi) etkinliği ile “Biseksüel” içerikli göndermeler ile dalga geçmeye devam etmişti. Ancak sonrasında Musk, bir başka kelime oyunu ile “bitcurious” yazarak etkinliğe katılacağını ima etmişti. Etkinlik 21 Temmuz’da başlayacak.

  Dorsey’in BTC Sevgisi ve Musk’ın Değişken Tavrı

  Elon Musk’ın Bitcoin konusundaki yaklaşımının değişken olduğu biliniyor. Öte yandan Jack Dorsey’in ise açıkça bir Bitcoin destekçisi olduğu da biliniyor. Zira Dorsey Bitcoin 2021 konferansında şu ifadelere yer vermişti:

  Bitcoin’i herkesin ulaşabileceği bir yere getirmek için ne gerekirse hem ben hem de şirketlerim bunu yapacağız. Hayatımın sonuna kadar yapacağım şey bu.”

  Musk ile Dorsey’in BTC konusunda karşı karşıya gelmesi oldukça ilginç olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle