Arsenal Fan Token (AFC) Nedir? AFC Coin Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, ilgi çeken başka bir taraftar token olan ve Arsenal taraftarlarının yakın takibinde olan AFC Token hakkında bilgiler sunacağız. Arsenal Fan Token nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, hakkında yapılan yorumlar nasıl sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Arsenal Fan Token (AFC) Nedir?

  AFC Token, İngiltere futbol liginde yer alan kulüplerden olan Arsenal’in yeni çıkardığı kripto para birimidir. Fan token olan Arsenal Fan Token, Socias.com üzerinde kullanılabilecek. AFC Token satışında toplam arz adedi 2 milyon adet olarak belirlendi. 

  Arsenal taraftarları AFC Token sahibi olarak, oy kullanma hakkı elde edebilecekler. AFC Token, Arsenal kulübünün yönetiminin verdiği bazı kararlara katkı sağlamak amacıyla oy kullanmanın mümkün hale geldiği bir projedir. Socias üzerinden yapılan ilk satışta ise maksimum satın alım adedi 500 olarak belirlendi.

  AFC Whitepaper

  Arsenal Fan Token (AFC) projesinin amacı Arsenal kulübü ile taraftarları arasındaki etkileşimi yükseltmektir. AFC Token projesi sayesinden taraftarların da kulüp hakkında verilen kararlar üzerinde etkili olmaları sağlanacaktır. 

  Proje, AFC Token sahiplerinin Socias üzerinden belirli etkinliklere katılabilmelerini ve yeni tokenları kazanabilmelerini sağlayacak. Arsenal taraftarları, AFC Token kullanarak takımlarına ait formaları ve diğer ürünleri satın alabilecekler. AFC Token sahipleri Socias üzerinden anketlere katılarak yeni tokenları portföylerine kazandırabilecekler. Daha detaylı bilgiyi bu bağlantı üzerinden edinebilirsiniz: https://www.arsenal.com

  Arsenal Token Geleceği Yorumlar

  Arsenal Fan Token (AFC) geleceği hakkında yorum gerçekleştiren yatırımcılar, AFC Token’ın ilk kez 12 Ağustos 2021’de satışa çıkarıldığını belirtmişler. Ön satışında olan AFC Token’a Socias üzerinden erişebildiklerini açıklamışlar. Yatırımcılar yorumlarında AFC Token’ı erken dönemde satın almak için yakından inceleme yaptıklarına değinmişler.

  2 milyon adet olarak satışa sunulmuş olan AFC Token’ın ilk adımda maksimum 100 adet alınabileceğini, ancak yeni güncelleme ile alım adedinin 500 adete kadar yükseltildiğini açıklamışlar. 

  Arsenal Fan Token (AFC) Nasıl Alınır?

  Arsenal Fan Token almak için izlenen adımlar:

  • AFC Token satın almak için Google Play Store veya App Store’a giriş sağlayıp, bu sanal mağazalardan Socias.com mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. 
  • Uygulamada “aç“ komutunu işaretledikten sonra karşınıza gelecek olan kayıt tablosuna telefon numarası, e-mail adresi ve yeni belirlenen bir şifre girerek, “kaydet“ butonuna tıklamalısınız.
  • Hemen ardından e-mail adresine gelecek olan şifreyi, erkene yeni gelen boşluğa yazdıktan sonra, uygulamaya giriş seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • Kayıt sayesinde oluşan Socias hesabıyla işlem yapabilmek için ise Socias cüzdanınıza bir miktar CHZ Token transferi gerçekleştirmeniz gerekir. 
  • Hemen ardından uygulamanın ana sayfasında yer alan AFC Token proje bölümüne giriş yaparak, maksimum 500 adet olmak üzere aklınızda yer alan kadar AFC Token için satın alım emri girebilirsiniz. 

  Alım gerçekleştirenler için her bir AFC Token’ın değeri 2 Sterlin olarak belirlenmiştir.

  Arsenal Token Avantajları Neler? 

  AFC Token avantajları şu şekilde sıralanırlar:

  • AFC Token sahibi olan Arsenal taraftarları, Arsenal takımını etkileyen pek çok konuya yön vermek amacı ile Socias üzerinden oy kullanarak, görüş bildirme hakkına sahip olurlar. 
  • AFC Token, kripto para cüzdanları arasında hızlı ve düşük masraflı transfer gerçekleştirebilme şansını sunar.
  • AFC Token, Socias üzerinde yer alan taraftar anketlerine katılım üzerinden yeni token miktarını kazanma şansını sunar.
  • Arsenal Fan Token sahipleri yine Socias üzerinden kripto para ödemesi ile tuttukları takımın ürünlerini satın alabilirler. 

  Dezavantajları Ne?

  Arsenal Fan Token dezavantajları:

  • AFC Token sanal cüzdanlarda saklanırken, ağda oluşabilecek herhangi bir saldırıda risk altına girebilir. Ancak soğuk cüzdanlarda saklanabilecek olan kripto para, çevrimdışı mod sayesinde korumaya alınır.
  • AFC Token henüz kripto para borsalarında listelenmemiştir. Bu yüzden token’a erişim sadece tek noktadan sağlanabilmektedir. Socias uygulamasından satın alım yapmak mümkündür.

  Sonuç

  AFC Token, Arsenal kulübünün fan token’ı olarak Socias üzerinden satışa sunulan kripto paradır. Henüz borsalara giriş yapmayan token, ön satışında ise 2 Sterlinden alıcı buluyor. Uzman analistler AFC Token’ın borsalara girişi ardından ilgi görebileceğini ve fiyat artışına gidebileceğini düşünüyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle