Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 18 Eylül 2023

  Kripto para piyasaları yeni güne güçlü bir başlangıç yaptı. Piyasalar Bitcoin önderliğinde artarken,lider kripto para birimi 27 bin dolar üzerine yerleşmeye çalışıyor.

  18 Eylül 2023 Pazartesi günü Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasalarında yaşanan sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Veri analitik şirketi IntoTheBlock, Bitcoin ağındaki yaşanan yeni bir rekoru paylaştı. BTC ağının 15 Eylül günü 703 bin işlem gerçekleştirdiğini söyleyen şirket, bu sayının yeni günlük rekor olduğunun altını çizdi.

  En büyük ikinci kripto para borsası OKX, yüzlerce milyon dolarlık OKB yakımı gerçekleştirdi. 11 Eylül’de OKB geri alım ve yakımını tamamlayan borsanın on-chain analiz firması Dune’a göre dolaşımdan kaldırdığı tutar 255 milyon dolar değerinde 6,14 milyon OKB’ye karşılık geliyor.

  Milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın kripto dolandırıcılarına kaptırdığı rakam belli oldu. Cüzdanındaki bakiyenin bir miktarını transfer ederek kurtaran Dallas Maverick’in sahibi dolandırıcılara yaklaşık 1 milyon dolar kaptırdı!

  Dogecoin (DOGE) kurucusu Billy Markus, mevcut ve geçmiş Amerika Birleşik Devletleri (ABD) başkanlarına eleştiride bulundu. Markus, ünlü milyar Elon Musk’un paylaşımına verdiği yanıtta Donald Trump’un ifade özgürlüğü kısıtlamalarını ve Joe Biden’in vergi politikalarını sert bir dille eleştirdi.

  Kripto analiz platformu Glassnode, Bitcoin’de rekor kaydeden iki kritik metrik için paylaşımda bulundu. Twitter üzerinden yapılan paylaşımda portföyünde en az 0,01 adet, 0,1 adet, 1 adet ve 10 adet BTC bulunduran adres sayısının tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığı bildirildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC, kripto para piyasalarını peşinden sürüklediği bir yükseliş yaşıyor. Lider kripto para birimi 27 bin dolar üzerine yükselerek %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor. Altcoin piyasasında da yüzler gülerken, önemli dijital para birimlerinin son dakika fiyatlamaları şu şekilde değişiyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle