BTC 50 bin dolar etrafında, yatırımcılar ne yapabilir?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir aradan sonra tekrar 50 bin dolar çevresinde fiyatlanmaya başladı. 50 bin doların üzerini gördükten sonra hafif geri çekilmeyle bu seviyenin altına düşen BTC için yatırımcılar ne gibi bir yol izleyebilir, analistler açıklıyor.

  Bitcoin (BTC), 2021 yılında üst üste rekorlar kırdıktan sonra Mayıs ayında 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Haziran ayında ise BTC bir kez 41 bin dolar seviyesini, bir kez de 28 bin 800 dolar seviyesini gördü. Bu büyük çöküşün izlerini Temmuz sonlarında silmeye başlayan BTC, Ağustos ayının son işlem haftasına güçlü bir girişle başladı ve 50 bin doların üzerini test etti. Yeni güne girilirken hafif bir geri çekilmeyle BTC yeniden 50 bin doların hemen altına sarktı. Psikolojik ve güçlü bir direncin hemen altındaki BTC için yatırımcılar ne gibi yollar izleyebileceklerini araştırıyor.

  BTC Geriledi Ancak Aylık ve Haftalık Olarak Pozitif Bölgede

  Bitcoin yeni haftaya PayPal’ın ABD’den sonra İngiltere’de de kripto para hizmeti vermeye başlamasının etkisiyle birlikte 50 bin dolar üzerinde giriş yaptı. Yeni güne 49 bin dolar üzerinde başlayan BTC her ne kadar bir geri çekilme yaşamış olsa da haftalık ve aylık grafikler BTC için hala kazanç gösteriyor. Son 1 aylık süreçte BTC’nin kazancı %45 oranında ve son 1 haftalık süreçte de BTC’nin kazancı %7’nin üzerinde görünüyor. Bu seviyelerde fiyatlanmaya başlayan BTC için, Blue Line Capital Başkanı Bill Baruch fikirlerini ve kendi planlarını aktardı.

  Bill Baruch: “50 Bin Dolar Mı? Buradan Alım Yapmam”

  Pazartesi günü CNBC’nin “Trading Naiton” isimli programında açıklamalarda bulunan Baruch, yatırımcılara seslendi. Başkan, yatırımcıların portföyünde Bitcoin’in olması gerektiğini ancak şu an bunun için doğru zaman olmadığını savundu. Baruch konuya ilişkin olarak “Bence portföyünüzde Bitcoin olmalı ama satın almak için 50 bin dolar mı? Buradan alım yapmam.” sözlerini dile getirdi. Öte yandan Baruch, elinde BTC tutmaya devam ettiğini ancak fiyat 45 bin dolar seviyelerine döndüğünde bu yatırımlarını azalttığını da ifade etti. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Yatırımcılar BTC’leri Ellerinden Çıkarmak İstiyor Olabilr

  Birçok analist piyasayı yorumlarken BTC’den yükseliş beklediklerini de belirtiyor. Ancak buna rağmen, Will Clemente’nin Twitter üzerinden paylaştığı bilgi ürkütüyor. Zira Clemente, son bir haftada borsalara 30 bin BTC aktarıldığını yazdı. Bu da yatırımcıların BTC’leri ellerinden çıkarmak istediğine işaret ediyor olabilir. Analistler bu nedenle yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle