Kripto Para

Kripto para piyasası biçim mi değiştiriyor?

  Bollinger Bantları’nın mucidi John Bollinger, kripto para piyasalarının geleceği ile ilgili önemli tahmin ve yorumlarda bulundu. Bollinger, geleceğe yönelik görüşlerini dile getirirken, piyasalarda bir dönüm noktasını da işaret etti.

  Kripto para piyasaları Aralık 2020’den Mayıs 2021’in ortalarına kadar çok ciddi büyümeler elde etti. Bitcoin (BTC) öncülüğünde boğa koşusunun devam ettiği piyasada 19 Mayıs’dan bu yana düşüş ve yatay eğilimli grafikler görülüyor. Ancak buna rağmen piyasalarda karışık, çift yönlü grafik sinyalleri de görülebiliyor. Piyasalarda oluşan bu karışık sinyaller, yatırımcılarda da haliyle geleceğe yönelik endişeli bekleyişler oluşturabiliyor. Bollinger Bantları’nın mucidi John Bollinger de kripto para piyasasının geleceğine yönelik görüşlerini paylaştı.

  John Bollinger, BTC’nin Son 2 Haftalık Fiyat Hareketliliğinden Yola Çıktı

  Twitter üzerinden fikir ve yorumlarını dile getiren Bollinger, kripto para piyasasının çok önemli bir virajda olduğunu dile getirdi. Bollinger’e göre piyasalar artık yeni bir kimliğe bürünecek. John Bollinger söz konusu fikirlerini dile getirirken bazı “sıra dışı” işlem modellerinin tespitinden yararlandı. Bollinger, Bitcoin son 2 haftalık mücadelesine dikkat çekti. BTC, bu süreçte yükseliş için güç topluyordu ancak fiyat 35 bin dolar bandında takılı kalınca, düşüş hareketi görüldü.

  Piyasada Değişim Gösteren Bileşenler

  BTC’de bu süreçte olumlu sayılabilecek bu hareketliliğin yanı sıra aynı süreçte ConMarketCap verilerine göre Compound, Aave ve Synthetix de dahil olmak üzere birçok DeFi token’ı da olumlu hareket etti. Öte yandan JPMorgan analistleri de Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde yeniden %50 seviyesinin test edilmesinin sağlıklı olabileceğini belirtti. Bu bileşenler bir araya geldiğinde, uzun bir süredir olumsuz seyreden piyasalarda yeni kimliklerin ortaya çıkması fikrinin uzak olmadığı görülüyor.

  Fikirlerini Twitter üzerinden paylaşan John Bollinger, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  Son zamanlarda kriptodaki ticaret kalıpları oldukça sıra dışı. Acaba yeni bir rejime mi giriyoruz diye düşünmeden edemiyorum.”

  Bollinger Bantları Nedir?

  John Bollinger’in mucidi olduğu Bollinger Bantları 1980 yılında geliştirildi. Bollinger Bantları, hareketli ortalamaların üstüne ve altına yerleştirilen, teknik analizlerde yoğun olarak kullanılan volatilite bandıdır. İlgili varlıkta volatilite arttığında batlar genişler, volatilite azaldığında bantlar daralır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle