Trump’ın BTC için “dolandırıcılık” fikrine tepki!

  Barstool Sports’un kurucusu ve CEO’su Dave Portnoy, Varney & Co röportajında kripto paralar ve Bitcoin hakkında fikirlerini dile getirdi. Portnoy, ilk başlarda Bitcoin’in bir “Ponzi şeması” olduğunu düşündüğünü, daha sonra fikrini değiştirdiğini söyledi. Ayrıca Portnoy, Donald Trump’ın BTC için söylediği “dolandırıcılık” söylemine katılmadığını da aktardı.

  Barstool Sports’un kurucusu ve CEO’su Dave Portnoy, Bitcoin (BTC) ve kripto paralar hakkında konuştu. Varney & Co röportajında fikirlerini dile getiren Portnoy, ilk başlarda Bitcoin’in bir “Ponzi şeması” olduğunu düşündüğünü ama sonradan fikrinin değiştiğini dile getirdi. Ponzi şemasında, ortada olmayan bir yüksek kazanç varmış gibi gösterilerek yatırımcı çekmeye çalışılır. Ponzi şemasında sisteme ilk katılan kişilere, daha sonradan katılanların parasıyla ödeme yapılır ve sistem bir dolandırıcılık türüdür.

  Portnoy’un BTC ve Ponzi Şeması Açıklamaları

  Dave Portnoy konuya ilişkin olarak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin ilk tanıtıldığı zaman, uzun bir süre bunun bir Ponzi şeması olduğunu düşündüm ama bu fikrimden daha sonra vazgeçtim. Çok fazla insan onu kullanıyor, çok fazla kabul ediliyor, çok fazla büyük çaplı kişiler ona inanıyor ve çok fazla işletme onu kabul ediyor. Likiditesi var, kolayca girip çıkabiliyorsunuz.”

  Portnoy, Trump’ın “Dolandırıcılık” Görüşüne Katılmıyor

  Geçtiğimiz hafta FOX Business yayınına telefonla katılan ABD eski başkanı ve iş insanı Donald Trump, Bitcoin için “dolandırıcılık” demişti. Trump açıklamasında “Bitcoin bir dolandırıcılık gibi görünüyor(…) Bitcoin’i sevmiyorum çünkü o da dolara rakip para birimlerinden biri.” sözlerini dile getirmişti. Dave Portnoy ise Trump’ın bu yaklaşımına karşı çıktı. Portnoy, Donald Trump’ın ifadelerine yönelik olarak “Ne olarak başladı bilmiyorum. Ama şimdi kesinlikle bir dolandırıcılık türü olduğunu söyleyemem” sözlerini dile getirdi.

  Portnoy Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi

  Dave Portnoy bu açıklamalarının üzerine bir de genel olarak kripto para piyasası hakkında düşüncelerini dile getirdi. Piyasadaki son büyük düşüşle ilgili konuşan Portnoy, yakın gelecekte kripto paraların fiat paralar karşısında değerleneceğini düşündüğünü belirtti. Portnoy ayrıca yatırımcıların “uzun bir oyun” için beklemeleri ve sabırlı olmaları gerektiğini dile getirdi. Konuya ilişkin olarak Portnoy şu ifadelere yer verdi:

  Kripto paraların hiçbir yere gittiği yok. Ancak yüzde 50 düşüşte her şeyin ne kadar da harika gittiğiyle övünmek zor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle