Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 30 Ağustos 2022

  Küresel piyasalarda risk iştahının azalması en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatını baskılamaya devam ediyor. FED’in faiz hamlesi ve resesyon endişeleri kripto paralarda uzun süredir satış baskısı yaratıyor.

  Son dönemde volatilitenin azaldığı piyasada 30 Ağustos 2022 Salı gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD merkezli bankacılık devi JPMorgan Asset Management’ın baş küresel stratejisti David Kelly, yatırımcıları uyardı. Kelly, büyük sermayeli teknoloji hisselerinden ve Bitcoin’den uzak durulmasını tavsiye ederken yatırımcıların kripto paralarını elden çıkarmalarını gerektiğini söyledi.

  Kripto para hizmetleri şirketi Fireblocks, Solana DeFi ekosistemi, NFT ve diğer Web3 faaliyetleri için destek uygulamasına başladı: “Fireblocks’un Web3 Motoru, Solana üreticilerine ve uygulama ekosistemine erişim konusunda en yüksek düzeyde güvenlik sunuyor.”

  Piyasada durgunluk gözlemlense de kripto para odaklı şirketler yatırım almaya devam ediyor. Web3 oyun geliştiricisi Xterio, 300 milyon dolarlık bir değerlemeyle 40 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

  En büyük kripto para borsası Binance’in Avustralya şubesi, kripto suçlarına karşı savunmasız olan kullanıcılarını korumak için harekete geçti. Binance Australia 1 Eylül’de, kullanıcı katılım sürecinde daha katı tanımlama şartları uygulayacak.

  Kripto para madencileri için olumlu haberler gündeme geldi: “Ekran kartı üreticileri Eylül ayından itibaren başta NVIDIA ve AMD ürünleri olmak üzere yeni bir fiyat indirimi dalgası başlatacak ve fiyat indirimi öncekinden çok daha güçlü olacak, bu da maliyet baskısını daha iyi hafifletebilir.”

  Ulusal basında ise bir süredir kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu Fatih Özer’in yakalandığı haberi gündeme geldi. 2 milyar dolar ile kaçan Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk Vlora’da yakalandı ve Türkiye’ye iade işlemleri başladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Borsalardan gelen güncel verilere bakıldığında BTC’de yatay yönlü seyir devam ederken boğalar 20.000 dolar desteğini savunmaya devam ediyor. ETH’de ise yüzde 3 civarında yükselişle 1.590 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. BNB, XRP, ADA ve SOL coin fiyatlarında kademeli yükseliş hareketi yatırımcıları sevindirirken DOGE negatif görünümü sürdürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle