Kripto Para

Yatırımcılar hangi coin’lerin yükseleceğini düşünüyor?

  Real Vision Bot tarafından yürütülen bir anket, Twitter’daki kripto para yatırımcılarının genel hissini izlemek için çeşitli fikirler sunuyor. Anket genel anlamda yatırımcıların, piyasaların düşüşlerin etkisinde olduğu dönemde, en çok hangi coin’lerde yükseliş beklediklerini ortaya koyuyor.

  Kripto para piyasalarında Mayıs ayı ortalarında çok sert düşüşler yaşandı ve bu düşüşler piyasa için “çöküş” olarak değerlendirildi. Mayıs ayındaki çöküşün etkileri hala tam anlamıyla geçmiş değil. Zira Bitcoin (BTC) çöküş öncesi 65 bin dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Çöküş ile birlikte 30 bin dolar bandına kadar gerileyen BTC, bu düşüşün üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçmiş olmasına rağmen hala 35 bin dolar seviyesi için mücadele veriyor. 

  BTC’nin fiyat hareketlilikleri piyasaları da etkiliyor. Ancak piyasadaki genel düşüş eğilimi, yatırımcıların bazı kripto paralardan yükseliş beklemesine engel olamıyor. Piyasada dip seviyelerden yukarı yönlü hafif hareketlilikler görülürken, ortaya koyulan yeni bir anket yatırımcıların en çok hangi kripto paradan yükseliş beklediğine ilişkin ipuçları veriyor. Anket, Twitter’da yatırımcıların bu konudaki genel hissini izleyebilmek adına oluşturuldu.

  Yatırımcılar İlk Olacak ETH ve BTC’yi Görmek İstiyor

  Söz konusu anket Real Vision Bot tarafından yürütülüyor. İki bağımsız geliştirici tarafından oluşturulan Real Vision Bot, Real Vision’un kurucusu Raoul Pal tarafından destekleniyor. Anket, yatırımcıların 30 token’i incelemesine olanak tanırken, her biri için yüksek ya da daha fazla sahip olma isteği duyma durumuna ilişkin seçenekler ortaya koyuyor. Anket sonuçları, yatırımcıların portföyünde önce Ethereum (ETH), ardından da Bitcoin’i (BTC) görmek istediklerini işaret ediyor.

  ETH ve BTC’den Sonra ADA, MATIC ve SOL Geliyor

  Söz konusu ankette çoğunluğun ilk tercihi ETH, ikinci tercihi ise Bitcoin. Yatırımcılar söz konusu portföylerinde 3. olarak da Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) yer alıyor. ADA bir akıllı kontrat blok zinciri, MATIC bir Ethereum ölçeklendirme çözümü, SOL ise akıllı kontrat platformu olarak faaliyet gösteriyor.

  Listede Yer Alan Diğer Projeler

  Listede ADA, MATIC ve SOL’un hemen ardından Uniswap (UNI) geliyor. Bunun devamında ise yatırımcılar portföylerinde en çok Chainlink (LINK), Hedera Hashgraph (HBAR), VeChain (VET), Stellar (XLM), Polkadot (DOT) ve Aave (AAVE) geliyor. Listede son sırada ise Tron (TRX) yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle